Infostart.hu
eur:
386.02
usd:
330.58
bux:
0
2026. január 12. hétfő Ernő

Ceglédberceli baleset: jogosítványa sem volt a román sofőrnek

Újabb részletek derültek ki a kilenc halálos áldozatot követelő ceglédberceli balesetről: román lapinformációk szerint a balesetet okozó sofőrnek nem volt megfelelő jogosítványa, és a mikrobuszt is kivonták a forgalomból.

Az Adevarul.ro román portál szerint a szabálytalan előzésbe kezdő és közben a mobiltelefonján facebookozó sofőr, Petru K. nem rendelkezett olyan engedéllyel, amely lehetővé tette volna, hogy embereket fuvarozzon, ráadásul két hónappal korábban a mikrobuszt, amellyel fékezés nélkül nekicsapódott egy teherautónak, két hónappal korábban a román rendőrség kivonta a forgalomból.

A keddi ütközés erejét jelzi, hogy a magyar és a román hatóságok egyelőre csak nyolc utast tudtak azonosítani a kilenc halálos áldozat közül.

Kilenc román állampolgár vesztette életét a Ceglédbercelnél kedd délután történt balesetben, amikor egy kisbusz egy homokszállító teherautóval ütközött a 4-es főúton.

Címlapról ajánljuk
500 fölött a halottak száma Iránban, a bukás szélén álló iszlám rezsim durva terrorral reagál a tömegtüntetésekre

500 fölött a halottak száma Iránban, a bukás szélén álló iszlám rezsim durva terrorral reagál a tömegtüntetésekre

Bár halálbüntetés is járhat érte, tömegével égetik el a tereken a hidzsábjukat a nők Iránban, így tiltakozva az iszlám rezsim elnyomása ellen. Az internet letiltása miatt nem lehet ellenőrizni, de egy jogvédő szervezet szerint több mint 500 embert öltek meg az iráni tüntetések idején. A kórházak megteltek, van, ahol az utcán terítették ki halottakat, hogy a családjuk azonosítsa őket. A hatalom szerint Amerika és Izrael tüzeli a tiltakozásokat.
inforadio
ARÉNA
2026.01.12. hétfő, 18:00
Mráz Ágoston Sámuel a Nézőpont Intézet vezetője
Závecz Tibor a Závecz Research Piac- és Társadalomkutató Intézet ügyvezetője
Ma érkezik az emelt nyugdíj – Mutatjuk, ki hány forinttal kap többet

Ma érkezik az emelt nyugdíj – Mutatjuk, ki hány forinttal kap többet

Január 12-én utalja az Államkincstár az idei első havi nyugdíjakat, az év eleji inflációkövető nyugdíjemelésnek köszönhetően az időskorúak 3,6%-kal több bevételhez jutnak, mint 2025 decemberében. Mutatjuk a pontos számokat, hogy kinek mekkora összeggel nő a havi bevétele. Februárban még jobb hónapjuk lesz a nyugdíjasoknak, ugyanis a megszokott módon érkezik a teljes 13. havi juttatás, továbbá idén először megérkezik a 14. havi nyugdíj első negyedrésze is.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×