Infostart.hu
eur:
361.47
usd:
313.37
bux:
147847.15
2026. augusztus 5. szerda Krisztina
Nyitókép: Pixabay

Baj van a vasúton, több járat útvonala is megváltozott

Váltóhiba lassítja a vasúti közlekedést Kőbánya-Kispesten; a ceglédi és a lajosmizsei vonalon hosszabb eljutási időre és rövidebb útvonalon közlekedő elővárosi vonatokra kell számítani - közölte a Mávinform szerdán a honlapján.

Az S21-es vonatok csak Kőbánya-Kispest és Lajosmizse, míg az S50-es vonatok csak Kőbánya-Kispest és Monor között közlekednek.

A vasúti jegyeket elfogadják a 3-as metrón, az 1-es villamoson (Zugló vasútállomás és Népliget között), valamint a 9-es és a 151-es buszon. Dabasról mentesítő busz indul 12.41-kor Lajosmizsére.

A Nyugati pályaudvarról 10.54-kor Ceglédre indult Z50-es vonat Kőbánya-Kispest közelében várakozik, a meghibásodott váltó előtt.

Címlapról ajánljuk
Szakértő: négy évre vagyunk attól, hogy Paks kiesése ne legyen gond

Szakértő: négy évre vagyunk attól, hogy Paks kiesése ne legyen gond

Paks kiesését is pótolhatná, ha a napenergiát megfelelően tárolni tudná az ország – hívta fel a figyelmet a Másfélfok.hu-n megjelent cikkében Szilva Attila fizikus, a Furik blog szerzője. Az InfoRádióban elmondta: az akkuparkok 2-4 órás működésre vannak tervezve, ezért okosan kell kiépíteni a rendszert, de már a középtávú jövő is szép lehet.
inforadio
ARÉNA
2026.08.05. szerda, 18:00
Bóka János
a Fidesz parlamenti frakciójának vezetője
Energiakrízis: stabilan termel az utolsó paksi turbina, ma és holnap tetőzik a hőhullám Magyarországon

Energiakrízis: stabilan termel az utolsó paksi turbina, ma és holnap tetőzik a hőhullám Magyarországon

Tegnap a hajnali órákban csak milliméterekre járt a vízszint Paksnál attól, hogy az utolsó még működő turbinát is le kelljen állítani, azonban napközben emelkedésnek indult a folyó vízszintje. Ma reggelre Pakson -134 centimétert mértek, tehát éppen a leállási küszöböt jelentő szinten mozog a vízállás. Magyar Péter mai Facebook-bejegyzésében arról írt, hogy az utolsó még működő paksi turbina stabilan termel, azonban felhívta rá a figyelmet, hogy a hőhullám ma és holnap tetőzik majd. A HungaroMet előrejelzése szerint akár 42 Celsius-fokot is elérheti ma a hőmérséklet.  Cikkünk folyamatosan frissül az energiakrízist érintő bejelentésekkel, időjárási és vízügyi információkkal.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×