Infostart.hu
eur:
350.8
usd:
302.23
bux:
136067.34
2026. június 15. hétfő Jolán, Vid
Németh Miklós bíró az ítéletet ismerteti a vörösiszapper megismételt elsőfokú eljárásában a Győri Törvényszék tárgyalótermében 2019. február 4-én. A bíróság tíz ember, köztük az első- és másodrendű vádlott bűnösségét mondta ki. Az első- és a másodrendű vádlottat, a Mal Zrt. volt vezérigazgatóját és műszaki vezérigazgató-helyettesét letöltendő szabadságvesztésre ítélték. Öt vádlottat felmentettek.
Nyitókép: MTI/Krizsán Csaba

Ismét változhat a bírók nyugdíjkorhatára

Megemelnék a bírói kinevezések alsó korhatárát 30-ról 35 évre, a bírói nyugdíjkorhatárt pedig 70 évre.

Megjelent a tervezet, amit a Törvényalkotási Bizottság nyújthat be a 14. alkotmánymódosításhoz - vette észre a 24.hu. A javaslat (pdf) lényege, hogy 30 helyett 35 éves kortól lehet majd bíró valaki, vagyis megemelik az alsó korhatárt a bírói kinevezéseknél. A felső korhatár viszont bizonyos, törvényileg meghatározott esetekben az általános öregségi nyugdíjkorhatár helyett 70 év is lehet.

A 2010-es évek elején felháborodást okozott, amikor a bírókra irányadó korhatárt leszállították a normál nyugdíjkorhatárra.

Az Alkotmánybíróság 2012. július 16-án hozott határozatában kimondta, hogy a bírák kényszernyugdíjazása, azaz a tradicionális 70 éves bírói nyugdíjkorhatár minden átmenet nélküli leszállítása az érintettekre irányadó öregségi nyugdíjkorhatárra mind formai, mind tartalmi okokból ellentétes az Alaptörvénnyel. A testület az érvelését főként a bírói függetlenség sérelmére alapozta.

Címlapról ajánljuk

Új korszak kezdődhet a Közel-Keleten, de a bizalom továbbra is törékeny

Donald Trump amerikai elnök szerint kész az amerikai-iráni alku a Hormuzi-szoros újranyitásáról, a tűzszünet meghosszabbításáról és az iráni atomprogramról szóló tárgyalások kereteiről. Az erről szóló egyezményt pénteken írhatják alá.
inforadio
ARÉNA
2026.06.15. hétfő, 18:00
Virág Andrea a Republikon Intézet stratégiai igazgatója
Kiszelly Zoltán a Századvég politikai elemzési igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×