Infostart.hu
eur:
385.83
usd:
331.62
bux:
116510.12
2026. január 11. vasárnap Ágota
V. Naszályi Márta (Momentum-DK-MSZP-Párbeszéd-LMP-Jobbik-Várunk Egyesület) polgármester az I. kerületi önkormányzat képviselő-testületi ülésének elején 2024. február 29-én. Ezen a napon Böröcz László, a Budavári Fidesz elnöke, polgármesterjelölt a Budavári Önkormányzat épületénél tartott sajtótájékoztatóján elmondta, hogy jelentősen túlárazott szerződést kötött a V. Naszályi Márta vezette I. kerületi önkormányzat, amelynek nyomán 17 millió forintot fizettek ki a 8 milliós beruházásért.
Nyitókép: MTI/Hegedüs Róbert

Feljelentést tesz az I. kerület a korábban kifizetett jutalmak miatt

Különösen nagy értékre elkövetett hűtlen kezelés és hamis magánokirat felhasználása miatt feljelentést tett az I. kerület önkormányzata ismeretlen tettes ellen a távozó köztisztviselőknek, az előző városvezetés által kifizetett 71 millió forintnyi jutalom miatt - jelentette be az Budavári Önkormányzat fideszes polgármestere kedden sajtótájékoztatón Budapesten.

Böröcz László azt mondta, hogy az önkormányzati ciklus letelte előtti két hétben a korábbi polgármester V. Naszályi Márta (Momentum-DK-MSZP- Párbeszéd-LMP) és a jegyző minden jogalap nélkül döntöttek a jutalmak kifizetéséről, ezért az önkormányzat polgári pert indít a jövő év elején a pénz visszaszerzése érdekében.

Ugyanakkor a héten sorra kerülő testületi ülésen arról döntenek, hogy pályázatot hirdetnek a budavári lakosok számára a 71 millió forint összeghatárig, amit a kerület polgárai nyelvvizsga, nyelvtanulás, jogosítványszerzés finanszírozására, gyógyászati segédeszközök vásárlására, fogszabályozásra, illetve fogpótlásra használhatnak fel - tette hozzá.

A politikus elmondta: a kifizetés alapjául olyan jogviszonyt megszüntető okiratok állnak, amelyeknek a tartalma jogszabályokat sért, a jutalmak megállapítására pedig hamis magánokiratokat használtak fel, a kifizetésekre a valóságnak nem megfelelő tartalmú és keltezésű teljesítményértékelések alapján került sor.

Továbbá a távozó köztisztviselők jutalmának kifizetésére nem állt rendelkezésre a pénzügyi fedezet, az ehhez szükséges összeg átcsoportosítására azt követően került sor, hogy a jutalmakat már átutalták - fűzte hozzá.

Hangsúlyozta, ugyan ismeretlen tettes ellen tettek feljelentést, ám tényszerűen megállapítható, hogy a polgármester és a jegyző utasítására csoportosították át a 71 millió forintot az október 1-ei átadás-átvétel előtt.

A korábbi polgármester a szeptemberi utolsó testületi ülésen tagadta a kifizetések tervét és az október 1-ei átadás-átvételi dokumentumokba sem került be a tranzakciók ténye. Utóbbi dokumentumokat szeptember 25-én reggel lezártrák és a kifizetésekre aznap délután került sor - mondta Böröcz László.

Címlapról ajánljuk
Harangi Szabolcs: a következő hónapokban egyes alvó vulkánok felébredése komoly gondokat okozhat

Harangi Szabolcs: a következő hónapokban egyes alvó vulkánok felébredése komoly gondokat okozhat

Tavaly 27 országban több mint hatvan vulkán tört ki, ami átlagosnak mondható szám, ugyanakkor több váratlan természeti jelenség is történt – mondta az InfoRádióban a HUN-REN ELTE Vulkanológiai Kutatócsoport vezetője. A geológus szerint idén is várhatók nagy kitörések, a következő hónapokban pedig érdemes lesz odafigyelni Indonéziára, ahol egyes alvó tűzhányók felébredése akár nagyon komoly gondokat is okozhat.

Orbán Viktor a Fidesz-kongresszuson: 20 év kormányzás után is kész vagyok a feladatra

Országos kongresszuson mutatta be a Fidesz–KDNP a 106 egyéni képviselőjelöltjét a 2026-os országgyűlési választások előtt. A kongresszus mottója: „Fidesz – a biztos választás”. Orbán Viktor miniszterelnök felszólította a Fidesz-jelölteket, hogy a Lázárinfókhoz hasonlóan álljanak szóba mindenhol mindenkivel, és mindenképp beszéljenek a háborúról, a migrációról és a genderőrületről. Migránsok vagy biztonság? Gender vagy család? Béke vagy háború? – ez a választások tétje Orbán Viktor szerint.
inforadio
ARÉNA
2026.01.12. hétfő, 18:00
Mráz Ágoston Sámuel a Nézőpont Intézet vezetője
Závecz Tibor a Závecz Research Piac- és Társadalomkutató Intézet ügyvezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×