Infostart.hu
eur:
363.55
usd:
309.42
bux:
134139.06
2026. április 27. hétfő Zita
Putting money in an envelope
Nyitókép: mjrodafotografia/Getty Images

Újabb díjemelés: jelentősen nő a külföldi ügyintézés költsége

Az utazási és ügyintézési költségek emelését célzó javaslatot bocsátott társadalmi egyeztetésre a Külgazdasági és Külügyminisztérium.

A most megjelent tervezet értelmében a konzuli szolgáltatások díjtételeit részletesen aktualizálják. A változtatások egy része a hivatásos konzuli tisztviselők közreműködéséért fizetendő díjakra vonatkozik, amelyeket régióspecifikusan határoznak meg:

  • Magyarországgal szomszédos országokban 20 euró,
  • más európai országokban 40 euró,
  • Európán kívül pedig 45 euró lenne az eljárási díj.

Tiszteletbeli konzulok esetében a közreműködési díj egységesen 20 eurót tesz ki – írja a Portfolio.

A módosítások fontos újdonsága, hogy a konzuli díjmentesség körét jelentősen kibővítik. Mentesülhetnek például az anyakönyvi eljárások, a személyiadat- és lakcímnyilvántartással kapcsolatos kérelmek, valamint az anyasági és fiatalok életkezdési támogatás igénylésére vonatkozó kérelmek díjai alól a magyar állampolgárok. Emellett a konzuli közreműködés ingyenessé válik több olyan esetben, amikor a hatósági hibák vagy gyártási problémák miatt szükséges az okiratok vagy okmányok cseréje.

A konzuli díjak részletes táblázatát is átdolgozták, amely a különféle szolgáltatásokért és eljárásokért fizetendő összegeket tartalmazza. Az egyszerű igazgatási szolgáltatások, például hatósági igazolvány kiállítása 30 euró, míg a hiteles fordítás készítése 35 eurótól kezdődően érhető el, attól függően, hogy magyar vagy idegen nyelvről történik a fordítás.

Címlapról ajánljuk
Washingtonba látogat a brit királyi pár – viszik a kormányfőt is, akinek küzdenie kell

Washingtonba látogat a brit királyi pár – viszik a kormányfőt is, akinek küzdenie kell

Az amerikai elnök elleni újabb merényletkísérlet egy időre megakasztani látszott III. Károly angol király és Kamilla királyné hivatalos amerikai látogatását. Végül pótlólagos egyeztetések után úgy döntöttek, hogy a tervezett időben elutazik Washingtonba a királyi pár. Gálik Zoltán külpolitikai szakértő, a Budapesti Corvinus Egyetem docense beszélt a részletekről az InfoRádióban.

Igazi „nagyágyúk” távoznak a Parlamentből – íme az üzenetük, és a reakciók

Orbán Viktor, a Fidesz–KDNP listavezetője, leköszönő miniszterelnök visszaadja a választáson elnyert mandátumát. A KDNP vezetői, köztük Semjén Zsolttal, sem ülnek be a parlamentbe, mint ahogy a Fideszből Kósa Lajos és Bánki Erik sem.
inforadio
ARÉNA
2026.04.27. hétfő, 18:00
Cseh Tibor András
a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara alelnöke
Választás 2026: Magyar Péter üzent Mészáros Lőrincnek

Választás 2026: Magyar Péter üzent Mészáros Lőrincnek

A választási vereség utáni második héten látványosan felgyorsultak a politikai folyamatok, elsősorban a hatalomból távozó kormánypártok oldalán, a Fidesz–KDNP térfelén. Magyar Péter leendő miniszterelnök folyamatosan ismerteti az új kabinet minisztereinek névsorát, a hét elejére ígérte többek között a belügyi és az igazságügyi tárcák leendő vezetőinek bemutatását. Eközben egyre több hír érkezik arról, hogy vagyonkimentésekbe kezdtek politikai és üzleti érdekkörök. Az új kormány már aktívan tárgyal az uniós források hazahozataláról is.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×