Infostart.hu
eur:
384.56
usd:
329.12
bux:
121308.37
2026. január 21. szerda Ágnes
Terrorist Group Over City View Banner Flat Vector Illustration
Nyitókép: gmast3r / Getty Images

Fegyveres akciót hiúsított meg a TEK

Fiatalokra csapott le a Terrorelhárítási Központ egy pesti sörözőnél, akik amerikai titkosszolgálati információk szerint fegyveres akcióra készültek október 23-án, az 1956-os események megemlékezésén.

Az őrizetbe vett hat fiatal között fiúk és lányok vegyesen voltak, azonban éles fegyvert nem találtak náluk, csak airsoft- és hatástalanított fegyvereket. Az Indexnek a Kormányzati Tájékoztatási Központ megerősítette, hogy egy online csoportban fiatalok beszélgetést folytattak egy védett személyeket érintő, közeljövőre tervezett akcióról.

Az 1956-os évfordulóra, október 23-ára szerveződő fegyveres akcióra figyelmeztette az amerikai titkosszolgálat a magyar bűnüldöző szerveket körülbelül két héttel ezelőtt. Az információ birtokában a Terrorelhárítási Központ rajtaütött a XVI. kerületi Legendás sörözőnél hat fiatalon, akiket elfogtak és őrizetbe vettek.

Az operatív eszközökkel megszerzett információk alapján arra figyelmeztette a titkosszolgálat a magyar hatóságokat, hogy bizonyos személyek október 23-án fegyveres akcióra készülhetnek.

Az elfogott fiatalok között lányok és fiúk vegyesen voltak, viszont éles fegyvert egyiküknél sem találtak, csak airsoft- és hatástalanított fegyvereket. A fiatalokhoz az amerikaiaktól kapott információk alapján juthattak el, így tudták előállítani őket.

A Legendás söröző tulajdonosa elmondta, hogy a fiatalok még nem voltak bent a klubban, csak éppen arrafelé tartottak, amikor a kommandósok lekapcsolták őket. Az ablakon át ugyan látták, mi történik, de nem tudták, hogy ez mivel lehet összefüggésben.

Hétvégén a magyar szolgálatok a velük együttműködő amerikai partnerszolgálattól információt kaptak arról, hogy egy online csoportban fiatalok beszélgetést folytattak egy védett személyeket érintő, közeljövőre tervezett akcióról – tájékoztatta az Indexet a KTK. Elárulták: a megfigyelés során az említett fórumon megosztott fényképekből és információkból az derült ki, hogy fegyverek beszerzését és használatát tervezik az akciót szervező fiatalok.

„Tekintettel az elmúlt hónapok nemzetközi eseményeire, amikor több vezető politikust értek fegyveres támadások, a magyar szolgálatok és

a Terrorelhárítási Központ is kiemelt figyelmet fordítanak az ilyen jellegű információk ellenőrzésére és a szükséges intézkedések megtételére”.

Az amerikai titkosszolgálat legutóbb állítólag Oroszországot is figyelmeztette, hogy terroristák egy plázában lövöldözést terveztek, azonban az oroszok ezt dezinformációnak tartották, és nem foglalkoztak vele. Annak az ügynek nem lett jó vége, tavasszal több mint 133 ember halt meg a Moszkva melletti lövöldözésben.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.01.22. csütörtök, 18:00
Palkovics László
mesterséges intelligenciáért felelős kormánybiztos
Trump újra megszólalt Grönlandról, ugrottak a piacok

Trump újra megszólalt Grönlandról, ugrottak a piacok

Alaposan elromlott a hangulat a világ tőzsdéin, tegnap az amerikai piacok október óta nem látott esést szenvedtek el, miután Donald Trump még a hétvégén vámokkal fenyegette meg azokat az országokat, amelyek ellenzik, hogy az USA megszerezze Grönlandot. Európai vezetők elfogadhatatlannak nevezték az elnök fenyegetéseit, és válaszlépéseket ígértek. Donald Trump ma a Davosi Világgazdasági Fórumon beszélt, és kijelentette, hogy nem fog erőszakot alkalmazni Grönland megszerzésére, este pedig már bejelentette, hogy sikerült megállapodást kötnie. Az elnök kijelentései enyhítették a nyomást a lejtmenetben lévő európai tőzsdéken, majd Amerikában hozzájárultak ahhoz, hogy pluszban zárjanak a vezető részvényindexek. Hasonló témákkal is foglalkozunk a február 24-i befektetési konferenciánkon, a Portfolio Investment Day 2026-on, ahol a piac legjobb szakértői segítenek eligazodni a befektetések világában. Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×