Infostart.hu
eur:
353.36
usd:
305.37
bux:
133528.69
2026. június 12. péntek Villő
Magyar Péter, a Tisza párt európai parlamenti listavezetője, a párt alelnöke beszédet mond a debreceni Református Nagytemplom előtt tartott anyák napi nagygyűlésen 2024. május 5-én.
Nyitókép: Koszticsák Szilárd

Magyar Péter: új helyzet van a politikatörténetben

Figyelmeztette támogatóit a közelgő viharra a Tisza Párt EP-listavezetője, aki azt ígérte még az eredmények ismerete nélkül, hogy kétéves programírási időszak kezdődik.

Magyar Péter este 11-kor néhány szóra kiállt a Tisza Párt szimpatizánsai elé. Megköszönte mindazoknak, akik szavazni mentek, külön azoknak, akik külföldön nagyobb áldozatot vállaltak azért, hogy szavazni tudjanak.

Szerinte ezen a napon egy korszak lezárult, "ugyan még nem tudjuk az eredményeket, de egy biztos, hogy a NER-nek vége van, amely kiírta ezt a választást. Új helyzet lesz a politikatörténetben, belsős infó, hogy elég nagy pánik van a Fideszben. Bármi is lesz a választás eredménye, olyan közösséget építünk fel, amely valós alternatívát kínál az embereknek. A munkát is bele fogjuk tenni, a programot is össze fogjuk állítani, és le fogjuk győzni a NER-t és Orbán Viktort, legkésőbb 2026 tavaszán" – mondta Magyar Péter.

Ezt követően a kampányban részt vett önkéntesekre terelte a szót, akinek nem győzött hálát adni, ehhez képest a Fidesz "janicsárhadsereggel" vett részt a kampányban, erre költik a "milliárdokat és tízmilliárdokat", nem az egészségügyre vagy az oktatásra.

"Mi itt, ma este meg fogjuk azt látni, hogy az emberek nem félnek" – mondta még. "Százezreket és milliókat nem lehet fenyegetni."

Magyar Péter a közelgő viharra is figyelmeztette az egybegyűlteket.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Három fontos jóslat a magyar gazdaságról: infláció, kamatok, forint

Három fontos jóslat a magyar gazdaságról: infláció, kamatok, forint

Emelkedő GDP-t, enyhén emelkedő inflációt és a jelenlegi szint körüli erős forintot vár az idei és jövő évre az MBH Bank – ez derült ki a pénzintézet negyedéves makrogazdasági elemzéséből. Az InfoRádió Árokszállási Zoltánt, az MBH Bank Elemzési Centrum vezetőjét kérdezte.

Mohácsi új Duna-híd: százmilliárdos a tét, három alapelv szerint tervezik újra a beruházást

Felülvizsgálja a kormány a „túlárazott és pazarló” mohácsi új Duna-híd beruházását. Vitézy Dávid miniszter elmondta: egyrészt megpróbálják visszaszerezni a százmilliárd forintos nagyságrendű, előlegként már kifizetett tételeket, másrészt megnézik, lehet-e még racionálisan 2x2 sávról 2x1 sávra csökkenteni a híd, illetve az alföldi bekötőút szélességét, de mindezt úgy, hogy „torzókat nem hagyunk”.
inforadio
ARÉNA
2026.06.12. péntek, 18:00
Marsai Viktor
a Migrációkutató Intézet igazgatója, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense
Ezermilliárdos vagyon szállhat vissza az államra, ha megszűnnek az egyetemi alapítványok

Ezermilliárdos vagyon szállhat vissza az államra, ha megszűnnek az egyetemi alapítványok

Tavaly év végére mintegy 1900 milliárd forintra nőtt az alapítványi egyetemek nettó vagyona a Portfolio gyűjtése szerint, így hatalmas érték kerülhet újra állami kézbe, ha az ezeket a felsőoktatási intézményeket fenntartó kekvákat megszüntetik. Az azonban nehezen elképzelhető, hogy egy tollvonással mindent visszavenne a kormány: valószínűleg aprólékos mérlegelés jön, hogy mi legyen az egyetemek és a vagyon sorsa. A kiszervezett vagyonelemek listája meglehetősen hosszú, és olyan, elsőre meglepő elemek is szerepelnek benne, mint például a győri reptér vagy a gödöllői kastély.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×