Infostart.hu
eur:
354.36
usd:
310.1
bux:
139081.97
2026. június 29. hétfő Péter, Pál
Szalai Ádám a labdarúgó Nemzetek Ligája A divíziója 3. csoportjában játszott Magyarország - Olaszország mérkőzés előtt a Puskás Arénában 2022. szeptember 26-án.
Nyitókép: MTI/Szigetváry Zsolt

Mediátorral rendezné Szalai Ádám a verekedési ügyét

Lezárta a nyomozást a Budapesti Rendőr-főkapitányság Szalai Ádám 2022. decemberi verekedési ügyében. A korábban jogos védelemre hivatkozó volt válogatott futballista végül beismerte a bűnösségét, és azt mondta, megijedt, félreértette a helyzetet, és túlreagálta a történteket.

Rab Ferenc, a Fővárosi Főügyészség helyettes szóvivője elmondta, hogy a rendőrség befejezte a nyomozást, és előterjesztést tett az érdemi ügyészségi döntés meghozatalára. A döntés meghozatala folyamatban van − írja a 24.hu.

A focista 2022. december 29-én került konfliktusba egy társasággal. Egy 21 éves fiatal a Bazilikánál sétált a barátaival, amikor megkért valakit, hogy készítsen fotót róluk. Nem tudták, hogy ő Szalai Ádám testvére. A fiatal meglepődött, amikor visszautasították a kérését, és trágár hangnemben visszakérdezett: „Miért nem, te f∗fej?!” A hangoskodásra odament a labdarúgó, és a fiatalember elmondása szerint talppal mellkason rúgta, majd belerúgott akkor is, amikor már a földön feküdt.

Szalai a történtek után azt mondta, hogy az öccsével volt egy találkozón, amikor azt látta, hogy négy részeg fiatal körbeveszi a testvérét, és mivel azt hitte, hogy meg akarják verni az öccsét, egy rúgással eltávolította az üvöltöző fiatalt, azt azonban cáfolta, hogy a földön fekvő férfiba is belerúgott.

Szalait előbb garázdasággal és könnyű testi sértéssel gyanúsították meg, de a rendőrség 2023. júniusban súlyosított a minősítésen, és súlyos testi sértés kísérletével gyanúsította meg a volt focistát.

Alap úgy tudja, hogy Szalai a beismerést követően azt szeretné elérni a védőjével, hogy mediátor segítségével tudja rendezni a konfliktust az áldozatával, és az ügyészség vádemelés helyett közvetítői eljárásra utalja az ügyet.

Címlapról ajánljuk
Gaál Áron: maximum 7–10 napra lehet pontos időjárás-előrejelzést készíteni, és annak is megvannak a korlátai

Gaál Áron: maximum 7–10 napra lehet pontos időjárás-előrejelzést készíteni, és annak is megvannak a korlátai

A légkör kaotikus természete miatt 7–10 napnál hosszabb távra nem lehet megbízható vagy pontos időjárás-előrejelzést készíteni – mondta az InfoRádió Aréna című műsorában a HungaroMet Zrt. időjárás-előrejelző osztályának vezetője. Gaál Áron hozzátette: a csapadék-előrejelzés az egyik legkomplexebb feladat a meteorológiában. Azzal együtt valószínű, hogy a mostani „hőkupolának” heves zivatarok vetnek majd véget valamikor a hét közepén.

Orbán Viktor és Magyar Péter is reagált Hajdu János kihallgatásának hírére

A Fővárosi Nyomozó Ügyészség gyanúsítottként hallgatta ki a Terrorelhárítási Központ korábbi főigazgatóját, Hajdu Jánost. Orbán Viktor volt miniszterelnök politikai indíttatású eljárásról beszélt és kiállt a volt TEK-parancsnok mellett, míg Magyar Péter kormányfő feltette a kérdést: „Vajon ki lesz a következő?”.
inforadio
ARÉNA
2026.06.30. kedd, 18:00
Velkey György János
az Egyházi Kórházak Egyesületének elnöke, a Bethesda Gyermekkórház főigazgatója
Nem bírták a hűtők a hőséget a brit boltokban

Nem bírták a hűtők a hőséget a brit boltokban

A brit Tesco több üzletében is meghibásodtak a hűtő- és fagyasztóberendezések, ami kiürült pultokhoz és vásárlói felháborodáshoz vezetett. Az áruházlánc igyekezett megnyugtatni a vásárlókat, hogy a problémák elszigeteltek, és az érintett berendezéseket megjavították. A hűtési problémák más brit kiskereskedelmi láncokat is elértek, köztük a Marks & Spencert, a Sainsbury'st és az Asdát, miközben az Egyesült Királyság egyes részein a hőmérséklet megközelítette a 36 Celsius-fokot.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×