Infostart.hu
eur:
381.75
usd:
325.02
bux:
125197.21
2026. január 22. csütörtök Artúr, Vince
Bontás alatt álló épület Budapesten, a XII. kerületben 2022. május 16-án. A munkálatok közben a Böszörményi út 22. alatti, hatemeletes, bontásra ítélt épület darabjai az útra hullottak, több autó megrongálódott.
Nyitókép: MTI/Mihádák Zoltán

Autók rongálódtak meg egy budapesti épület bontása közben

A Böszörményi úton egy épület darabjai az útra hullottak.

Több autó megrongálódott Budapesten, egy XII. kerületi épület bontása közben hétfő délután – közölte a Fővárosi Katasztrófavédelmi Igazgatóság szóvivőhelyettese.

Kolozsi Péter elmondta: a Böszörményi út 22. alatti hatemeletes, bontásra ítélt épület darabjai az útra hullottak. A katasztrófavédelem keresőkutyás egysége kétszer is átvizsgálta a romokat. Sérültet nem találtak.

A helyszínre statikust hívtak. Az útszakaszt teljes szélességében lezárták - tette hozzá.

A BKK Info Facebook-oldalán azt írták: a Böszörményi utat a Királyhágó tér közelében zárták le.

Emiatt az 59-es villamos helyett a Széll Kálmán tér és a Márton Áron tér között pótlóbusszal lehet utazni. A pótlóbusz terelt útvonalon közlekedik, nem érinti a Királyhágó tér, a Kiss János altábornagy utca, és az Apor Vilmos tér megállót.

A 102-es autóbusz terelve közlekedik, nem érinti a Királyhágó tér, a Kiss János altábornagy utca, az Apor Vilmos tér és a Széll Kálmén tér felé a Szendi árok megállót sem.

A 212-es autóbusz terelve közlekedik, nem érinti a Kiss János altábornagy utca és a Svábhegy felé a Királyhágó tér megállót sem – ismertették.

A hírről elsőként a Telex számolt be, olvasói beszámolókra hivatkozva. Egyikük úgy fogalmazott, hogy maga a bontás terbe volt véve, de váratlanul két emelet elindult a másik, vagyis az utcafront irányába. Másikuk pedig arról számolt be, hogy a törmelék az utáca zúdúlt, megbénítva a gépkocsiforgalmat és villamos-közlekedést.

Az biztos, hogy nem úgy tervezték, hogy az utcára zúduljon a törmelék – tették hozzá.

Budapest, 2022. május 16.
Bontás alatt álló épületről lehullott törmelék Budapesten, a XII. kerületben 2022. május 16-án. A munkálatok közben a Böszörményi út 22. alatti, hatemeletes, bontásra ítélt épület darabjai az útra hullottak, több autó megrongálódott.
MTI/Mihádák Zoltán
Bontás alatt álló épületről lehullott törmelék Budapesten, a XII. kerületben 2022. május 16-án. A munkálatok közben a Böszörményi út 22. alatti, hatemeletes, bontásra ítélt épület darabjai az útra hullottak, több autó megrongálódott. MTI/Mihádák Zoltán

Eljárás indult

A Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) azt közölte: ismeretlen tettes ellen foglalkozás körében elkövetett veszélyeztetés vétsége miatt indítottak eljárást.

Az útlezárás jelenleg is érvényben van - tették hozzá.

A beruházó BBSZ Ingatlan 2022 Kft. a Facebook-oldalán azt közölte: a balesetet az okozta, hogy az irodaház felső szintje beomlott és ezért jelentős mennyiségű törmelék került az épület előtt lévő járda- és útszakaszra.

Emlékeztettek: a Böszörményi út érintett szakaszán a járdát és a parkolót a múlt hét óta kerítéssel és védőhálóval vették körbe, amelyet mindkét végén a kivitelező munkatársai őriztek. Ennek is köszönhető, hogy nem történt sérülés a beomlás során - fűzték hozzá.

A statikai vizsgálat mellett az építésfelügyelet bevonásával azt is vizsgálják, hogy a bontást végző alvállalkozó, az Alba-Fém Kft. szabályosan és szakszerűen járt-e el a munkálatok során - hangsúlyozták.

A vizsgálatok eredményéről tájékoztatni fogják a közvéleményt, illetve a hatósági vizsgálatok lezárultával haladéktalanul elvégzik a veszélyelhárítást - írta Facebook.oldalán a társaság.

Címlapról ajánljuk
Magyarics Tamás: Donald Trump ismert forgatókönyhöz nyúlhat, Grönland lehet az „új Guantánamo”

Magyarics Tamás: Donald Trump ismert forgatókönyhöz nyúlhat, Grönland lehet az „új Guantánamo”

Az esetleges tárgyalások során az is opció lehet, hogy az Egyesült Államok tartós bérletet kap Grönlandon időkorlátozások nélkül, de a felek más olyan megoldást is találhatnak, amivel biztosított lehet Európa védelme – mondta az InfoRádióban az Eötvös Loránd Tudományegyetem emeritus professzora. A külpolitikai szakértő szerint a geopolitikai szempontok mellett gazdasági okokból is fontos lenne az USA-nak Grönland megszerzése, mert a ritkaföldfémek és más nyersanyagok ottani kitermelésével csökkenhetne a Kína-függőség.

Új szabályokat kell megtanulniuk a motorosoknak és a rollereseknek – szabályváltozások, észrevételek a KRESZ-professzortól

Az új KRESZ-tervezet számos változást tartalmaz, melyek a motorosokat és az elektromos rollerrel közlekedőket is érintik. Pető Attila az InfoRádió Aréna című műsorában azt mondta, a javaslatok megfelelők és észszerűek, az viszont már más kérdés, hogy az érintettek mit szólnak és mennyire lesznek partnerek.
inforadio
ARÉNA
2026.01.23. péntek, 18:00
Kovács Erik
a Mathias Corvinus Collegium Klímapolitikai Intézet vezető kutatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×