Infostart.hu
eur:
389.39
usd:
335.76
bux:
122920.46
2026. március 24. kedd Gábor, Karina
A Budapesti Corvinus Egyetem aulájának részlete. MTVA/Bizományosi: Nagy Zoltán  *************************** Kedves Felhasználó!
Nyitókép: Nagy Zoltán

A Financial Times top 100-as rangsorában a Corvinus

A Financial Times idén is összeállította a legjobb menedzsment képzéseket listázó nemzetközi rangsorát, amelyen a Budapesti Corvinus Egyetem Vezetés és szervezés mesterképzési programja is helyet kapott.

A világ több száz üzleti iskoláját monitorozva a Financial Times minden évben összeállítja nemzetközi rangsorát a legjobb üzleti iskolákról és képzéseikről. A menedzsment képzéseket listázó, Financial Times Masters in Managment globális rangsorán idén a 90. helyen szerepel a Corvinus Vezetés és szervezés mesterképzése. Ezzel a program a világ száz legjobb menedzsment képzése közé sorolható.

A rangos helyezéssel a Budapesti Corvinus Egyetem Vezetés és szervezés mesterképzése nem csak itthon számít egyedülálló programnak, hanem

nemzetközi viszonylatban is kiemelkedik.

A Financial Times felmérése szerint a Corvinuson Vezetés és szervezés mesterképzésen diplomázott hallgatók átlagfizetése három évvel a végzésük után bruttó 600 000 forint, amely a Diplomás Pályakövetési rendszer adatai szerint másfélszer magasabb az ugyanezt a mesterképzést más hazai egyetemen elvégzettek átlagfizetésénél. Ráadásul a corvinusos hallgatók diplomájuk értékét még egy CEMS (The Global Alliance in Management Education) képzéssel is növelhetik. A CEMS két féléves, külföldi egyetemi félévet és szakmai gyakorlatot is tartalmazó képzés, amely

Magyarországon csak a Corvinuson érhető el.

A CEMS program idén a 13. helyet szerezte meg a Financial Times rangsorán.

Top 21 – régiós győztes

A Financial Times ár–érték arány tekintetében is rangsorolta a képzéseket. Ebből a szempontból már a 21. legjobb a Corvinus Vezetés és szervezés szakja. A rangsor arra is kitér, hogy a Corvinus mesterszakán végzettek 96 százalékának három hónapon belül sikerül elhelyezkednie a munkaerőpiacon.

A Corvinus Vezetés és szervezés mesterszak alumni hallgatói összességében kifejezetten elégedettek a képzéssel, tízből 8,77 pontra értékelték a Financial Times kérdőívében. Ebben a mérőszámban a kelet-közép-európai régióban a legjobbnak bizonyult a Corvinus, megelőzve a prágai Közgazdaságtudományi Egyetem, a lengyel Kozminski Egyetem, a szentpétervári Graduate School of Management, és a Ljubljanai Egyetem menedzsment programját is – tájékoztatott a hazai felsőoktatási intézmény.

Címlapról ajánljuk
Varga Mihály az új alapkamatdöntésről: az iráni háború miatt óvatosság és bizonytalanság ébredt

Varga Mihály az új alapkamatdöntésről: az iráni háború miatt óvatosság és bizonytalanság ébredt

A döntést indokló tájékoztatón a jegybankelnök elmondta, a tanács áttekintette a makrogazdasági és pénzügyi folyamatokat. Említése szerint a környezet bizonytalanságát az iráni háború és a pénzügyi stabilitás megingása okozza, de az iráni válsághoz hasonló hatás volt látható már 2022-ben is. Az energiaszükséglet miatt devizalikviditási igény biztosításáról is döntött a Monetáris Tanács. A Bajnokok Ligája végét megjósolni Varga Mihály szerint lehet, hogy most egyszerűbb, mint helyesen felrajzolni az inflációs pályát.
inforadio
ARÉNA
2026.03.24. kedd, 18:00
Dúró Dóra
az Országgyűlés alelnöke, a Mi Hazánk elnökhelyettese
Újlakáspiac: árkonszolidációt vár a Cordia, rekordévet zárt a lakásfejlesztő

Újlakáspiac: árkonszolidációt vár a Cordia, rekordévet zárt a lakásfejlesztő

A budapesti újlakáspiac egyszerre több, egymással ellentétes hatás alatt áll: a korábban felpörgő fejlesztési volumen most találkozik a vevői fizetőképesség határaival, miközben az építési költségek oldaláról továbbra is erős a nyomás, a szabályozási környezet pedig újabb bizonytalanságokat hozhat. Görög Áron, a Cordia értékesítési igazgatója egy budapesti sajtótájékoztatón arról beszélt, hogy az új lakások tavalyi 13-14%-os drágulása után idén mérsékeltebb árpálya várható, és a konszolidáció felé haladhat a piac, érdemi árcsökkenésre nem számít.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×