Infostart.hu
eur:
364.27
usd:
316.64
bux:
147365.12
2026. augusztus 3. hétfő Hermina

Baromfipestis két csongrádi faluban

Óvintézkedéseket vezettek be két Csongrád megyei faluban baromfipestis gyanúja miatt. A háziszárnyasokat elpusztították, a telepeket pedig fertőtlenítették.

Az országos főállatorvos helyettese az InfoRádiónak elmondta: a szerb-román-magyar hármashatár közelében fekvő Röszkén és Kübekházán négy magángazdaságban fertőzödtek meg az állatok.

Bognár Lajos közölte: egyelőre nem tudják, hogyan kapták el a kórt a szárnyasok, a vizsgálatok még tartanak.

A helyettes főállatorvos szólt arról is, hogy érintett településeken megtiltották az állatok szállítását.

Bognár Lajos hangsúlyozta: a betegség emberre nem veszélyes. A szakember hozzátette: Magyarországon utoljára 1992-ben találtak baromfipestises szárnyasokat.

Címlapról ajánljuk
Energiakrízis: még nem lélegezhetünk fel, de sokat segített, hogy takarékoskodnak az emberek és a cégek

Energiakrízis: még nem lélegezhetünk fel, de sokat segített, hogy takarékoskodnak az emberek és a cégek

Már csak egy turbinája üzemel, és hamarosan teljesen leállhat a paksi atomerőmű. Perger András, az Energiaklub energiaprogram-vezetője az InfoRádióban elmondta: az, hogy az emberek kevesebb áramot és vizet használtak az elmúlt napokban, segített a helyzeten, de még nem szabad fellélegeznünk.

Vízkorlátozásnál is megvan a kikapcsolási sorrend – szakember: 10-30 százalék fogyasztást otthon is meg lehet spórolni

A kórházak, szociális intézmények, gyermekintézmények kiemelt fogyasztók, így egy esetleges nagyobb vízkorlátozásnál a kikapcsolási sorrend legvégén lennének – erről beszélt az InfoRádió Aréna című műsorában Csörnyei Géza, a Fővárosi Vízművek Zrt. vezérigazgatója, aki hangsúlyozta: a főváros ivóvízellátása nincs veszélyben, komolyak a tartalékok a vízbázisban.
inforadio
ARÉNA
2026.08.04. kedd, 18:00
Gerendai Károly
a Sziget Fesztivál főszervezője
Energiakrízis: időt nyert Paks, több helyen csökkentik az energiafelhasználást - Híreink percről percre hétfőn

Energiakrízis: időt nyert Paks, több helyen csökkentik az energiafelhasználást - Híreink percről percre hétfőn

A vártnál tovább maradhat üzemben a Paksi Atomerőmű utolsó működő blokkja, és többen lépéseket tesznek a hőség miatti energiatakarékosság jegyében: csökkenti energiafelhasználását a Richter gyógyszergyár, lekapcsolja szaunáit a Hunguest Hotels szállodalánc, takarékoskodik az Auchan és hétfőtől az esti csúcsidőben lekapcsolja, napközben pedig minimálisra veszi digitális reklámfelületei világítását a Magyar Reklámszövetség. Hétfői tudósításunk az energiakrízisről és az arra adott válaszokról.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×