Infostart.hu
eur:
357.82
usd:
313.6
bux:
139599.09
2026. július 8. szerda Ellák

Megállították a töltést Tiszaugnál

Bács-Kiskun megyében sikerült megállítania a katonáknak a Tiszaug közelében péntek reggel megcsúszott töltést. Balogh László, a megyei védelmi bizottság elnöke hangsúlyozta: folytatják a védekezést.

Tiszakécske és Lakitelek között mintegy 40 méteres szakaszon csúszott meg a gát alja; a helyszínre négy katonai helikopter szállítja folyamatosan a homokzsákokat.

A védelmi bizottság elnöke elmondta: a katonai kétéltű járművek nem tudnak behajtani a gát mellett felázott talajra, ezért a használaton kívül lévő vasúti töltésen könnyű mozdonyokkal viszik a híd lábánál megtöltött homokzsákokat.

Dobson Tibor, az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság szóvivője arról számolt be, hogy a vízügy kérésére 35 tűzoltót vezényeltek a térségbe, hogy segítsék a védekezést.

Címlapról ajánljuk
Szakértő: formális vagy informális módon is megtarthatná a hatalmat Aleksandar Vucic

Szakértő: formális vagy informális módon is megtarthatná a hatalmat Aleksandar Vucic

Ősszel előre hozott parlamenti és/vagy elnökválasztás is lehet Szerbiában, amennyiben Aleksandar Vucic ígéretét betartva valóban lemond az államfői posztról. Németh Ferenc Nyugat-Balkán-szakértő szerint nagyon érdekes erőviszonyok alakulhatnak ki az ősszel esedékes parlamenti választások után. Emellett Szerbia uniós csatlakozásának akadályairól is beszélt az InfoRádióban.
inforadio
ARÉNA
2026.07.08. szerda, 18:00
Csiki Varga Tamás
a Stratégia és Védelem Konzultációs Csoport elemzője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×