366.85
67039.3
2024. április 27. szombat Zita

Ötgólos győzelemmel jutott döntőbe a női pólóválogatott az Eb-n

A magyar női vízilabda-válogatott végig vezetve, nagyon magabiztosan játszva, kiemelkedő kapusteljesítménnyel, 10-5-ös, fölényes győzelmet aratott az olaszok ellen a belgrádi Európa-bajnokság elődöntőjében. A fináléban a hollandokkal találkozik majd.

A magyar női vízilabda-válogatott a hosszú évek óta nagy rivális olasz csapattal küzd meg a belgrádi Európa-bajnokság elődöntőjében 17 óra 15 perctől.

Bíró Attila szövetségi kapitány csapata az Eb nyitányán simán kikapott a hollandoktól, azóta viszont sorra nyerte a meccseit, többnyire nagy különbséggel.
Az első elődöntőben a hollandok büntetőpárbaj után (összesítésben 15-14-re) győzték le a spanyolokat.
A magyar csapat január elején, az Univer-kupán 11-8-ra legyőzte az olaszokat, Keszthelyi Rita, a csapat legjobbja akkor négy gólt szerzett.
Rita jól kezdett, megszerezte a vezetést, a 22. gólját dobta az Eb-n. 1-0 nekünk.
Garda Krisztina kiállítása után emberelőnyben voltak az olaszok, kimaradt. A másik oldalon ellenben Kisteleki Hanna megúszott, s a kapus hóna alatt bevágta a labdát a bal alsó sarokba, 2-0.
Garibotti vitatható góljával szépítettek az olaszok, 2-1.
A harmadik olasz előnyt kimaradt, majd a magyar válogatott került fórba. Bíró Attila időt kért, majd kezdődhetett a megbeszéltek szerinti játék. Sajnos, kimaradt a helyzet.
Vége az első nyolc percnek, kevés a gól, de vezet a magyar csapat.
Bujka Barbara húzása után a kapusról ment a kapu fölé a labda.
Újabb olasz előny maradt ki.
Hosszú gólcsend után Illés Anna labdája besurrant a jobb alsó sarokba, 3-1.
Magyar előny, sőt, kettős előny. Illés Anna lövése a védők ujjairól beszédült, 4-1.
Megint kimaradt egy olasz fór.
Federica Radicchi eltalálta a sarkot, 4.2.
Gangl Edina lehúzta a redőnyt, újab bravúr, emberhátrányban.
Bujka Barbara vérbeli centergólt lő, Illés Anna gólpassza után. 5-2.
Emmolo belőtte az újabb olasz előnyt, számítani lehetett arra, hogy egyet már bedognak majd, 5-3.
Kimaradt egy magyar előny, olasz időkérés után alig több, mint hét másodpercet kellene kibekkelni a félidőig.
Sikerült. A nagyszünetben 5-3.
A harmadik negyed elején Czigány Dóra óriási gólt lőtt, 6-3.
Nagy magyar helyzetek maradtak ki.
Két - sőt néhány másodpercig kettős - olasz előny maradt ki, szerencsére.
Megúszás után Keszthelyi Rita elegánsan ejtett - először négygólos az előny, 7-3.
Illés Anna ma fantasztikusan játszik, a felső sarokba vágta a labdát, 8-3.
Vége a harmadik negyednek, 8-3-ra vezetünk. Gangl Edina 80 százalék fölötti tejesítménnyel véd. Ebben a játékrészben nem is lehetett gólt dobni neki.
Olasz góllal kezdődik a záró negyed, Garibotti faragott a hátrányukbóll, 8-4.
Bujka a szélről is tud gólt lőni, méghozzá mekkorát, 9-4.
Keszthelyi Rita labdaszerzése után Kisteleki Hanna megúszott, s hidegvérrel befejezte az akciót, 10-4. Először hatgólos az előny.
Bianchoni szépített, pontos lövést küldött a bal felsőbe, 10-5. Belefér.
Vége, 10-5-re nyertünk, minden előzetes reményt felülmúlta a lányok teljesítménye.

2024.04.29. hétfő, 18:00
Csányi Sándor
az OTP Bank elnök-vezérigazgatója
Érdekesen erős volt az esti órákban a forint

Összességében jól sikerült ez a hét a forint számára, stabil volt és az utolsó két nap menetelésének köszönhetően felértékelődéssel zárta a hetet. Az S&P hitelminősítő péntek este megerősítette Magyarország adósbesorolását és a stabil kilátáshoz sem nyúlt, ami szintén kedvező a hazai fizetőeszköz szempontjából, amely a 392-es szinten fejezte be a pénteki kereskedést az euró ellenében. Devizapiaci témákkal is foglalkozunk a május 16-i Portfolio Investment Day 2024 konferenciánkon, amelyen a részvétel regisztráció után ingyenes. Regisztráció és jelentkezés itt.