eur:
392.27
usd:
366.85
bux:
67039.3
2024. április 27. szombat Zita
A Szent Mihály-kápolna Vonyarcvashegynél 2018. május 16-án este. A néphit szerint a kápolnát 1729-ben emelték, a pusztító balatoni viharból megmenekülő 40 halász emlékére.
Nyitókép: MTI/Varga György

Ijesztő jelenséget produkált a Balaton, azonnal lépett a vízügy

A vonyarcvashegyi kikötőben olyan aggasztó zöld színűnek látta a Balaton vízét egy férfi, mint az előző nyári algavirágzáskor, ezért bejelentést tett három vízminőséget felügyelő szervezetnek is a napokban.

A Közép-dunántúli Vízügyi Igazgatóság megköszönte, másnap mintát vett a helyszínen, harmadnapra pedig már meg is kapta a férfi a vizsgálat kiértékelését - számol be a hirbalaton.hu portál.

Az eredmény szerint nincs baj a vízzel. A férfi dupla örömét – a jó hír és a korrekt eljárás okán – megosztotta a közösségi oldalán is, befotózva a vízügy válaszát.

Eszerint a tavaly nyári, ősz eleji algásodás jellegzetes algái nem kerültek elő egyik mintából sem. A mostani mintákban az algák csekély mennyisége, az apró barázdás ostoros-kovás lebegő algaösszetétel a jellegzetes, Balatonban szopkásos téli alga plankton képet mutatta.

Címlapról ajánljuk
Versenyfutás az idővel: hat napja semmi nyoma az eltűnt autista német kisfiúnak

Versenyfutás az idővel: hat napja semmi nyoma az eltűnt autista német kisfiúnak

A hét eleje a különböző mentőszolgálatok több száz tagja keresi a hétfő este az alsó--szászországi Bremervördében eltűnt hatéves kisfiút. A rendkívüli erőkkel l folyó kutatást nehezíti, hogy a hatéves Arian autista. Ez az oka annak, hogy a felkutatására a hatóságok a legkülönbözőbb eszközöket vetik be, és az autizmus szakértőivel is konzultálnak. Szombat délutánig azonban még semmi eredmény nélkül, de nem adták fel a reményt.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.04.29. hétfő, 18:00
Csányi Sándor
az OTP Bank elnök-vezérigazgatója
Hamarosan örökké élhetünk?

Hamarosan örökké élhetünk?

Egy furcsa és stagnáló társadalomhoz vezetne, ha az emberek még 120 évesen is élnének – véli Venki Ramakrishnan, Nobel-díjas molekuláris biológus. A „Miért halunk meg: Az öregedés új tudománya és a halhatatlanság keresése” című könyv szerzője szerint ráadásul irreális elképzelése az, hogy halálunkig megmaradnak szellemi képességeink. Ezért is int óvatosságra a biológiai törvényekkel dacoló öregedéskutatásokkal kapcsolatban, amelyekből egyre több indul, és nemcsak a technológiai fejlődés adta lehetőségek miatt. Azért is, mert a világ legnagyobb részén egyre nő a várható élettartam, aminek egészen a gazdasági és társadalmi következményei lesznek. Nem a lehető leghosszabb élet tehát a legfontosabb célja ezeknek a kutatásoknak, hanem lehető leghosszabb viszonylagos egészségben eltöltött élet.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×