Infostart.hu
eur:
385
usd:
328.34
bux:
121282.66
2026. január 21. szerda Ágnes
Egyéni indulók futnak a 220 kilométeres Ultrabalaton versenyen Balatonkenesén 2017. május 20-án. A tizenegyedik alkalommal megrendezett szabadidős sporteseményen a résztvevők a Balatont megkerülve teljesítik a távot futva, kerékpárral, egyéniben, vagy csapatban.
Nyitókép: MTI/Varga György

422 kilométeres futóverseny a Balaton körül - tényleg megrendezik, mutatjuk a részleteket

Az egykörös Ultrabalaton "kísérőeseményeként" Takács Krisztián idei futásán felbuzdulva a szervező mer nagyot álmodni.

Az NN Ultrabalaton szervezői már kevéssel azután, hogy Takács Krisztián májusban - az egyéni Ultrabalaton idején - "egyben" kétszer körbefutotta a magyar tengert, bejelentették, hogy ebből hagyományt teremtenek, és az első teljesítő időeredményével szintidőt adva (61 óra 27 perc) versenyszámot írnak ki 2025-ben április utolsó hétvégéjén, szintén az UB idején.

Zelcsényi Miklós főszervező kedden egy Facebook-videóban a dupla körös verseny részleteit, szabályait és kvalifikációs feltételeit is bejelentette:

  • kell az elmúlt 5 évből 3 "darab" 200 km feletti ultrás teljesítmény, ebből legalább egy 29 órán belüli teljesítésű
  • motivációs levél a hello@ultrabalatonra: bemutatkozás, karitatív cél
  • kettő biciklis és egy autós kísérő kell, a második körön a bringás kísérőnek látótávolságban kell lennie
  • frissítés lehetséges az egyébként is rendelkezésre álló asztalokról (a második körön szükséges lehet egyéni frissítés, ha már bezárnak a frissítőpontok)
  • nevezési díj: az egykörös futóké, a sikeres teljesítők nevezési díját a szervező átutalja a karitatív gyűjtés célzottjának
  • szintidő: 61 óra 27 perc (az első kört 31 órán belül be kell fejezni)
  • időmérés opcionálás, nem kell útközben csippantani, online jeladós időmérés történik
  • díjazás az egyéni versenyzőkéhez hasonlóan
  • a versenyzők rózsaszín rajtszámmal futnak
  • az Országos Mentőszolgálat végig biztosítja a versenyt
  • a szintidőből kicsúszók is kapnak érmet, a lényeg, hogy futva érkezzen meg a versenyző addig, amíg nyitva van a versenyközpont. (Hétfő hajnali 1 óra 27-ig kell megérkezni.)

A szerencsés indulókat novemberben értesítik.

Címlapról ajánljuk
Dénes Ferenc: a mezvásárlás mutatja majd meg, hogy Tóth Alex mennyire lesz nagymenő

Dénes Ferenc: a mezvásárlás mutatja majd meg, hogy Tóth Alex mennyire lesz nagymenő

Az a focista válik igazán meghatározó szereplővé – főleg Angliában –, aki időben felveszi a ritmust, jól beilleszkedik, sokan követik őt a közösségi platformokon és tömegesen megvásárolják a mezét – mondta az InfoRádióban a sportközgazdász. Úgy véli, a Tóth Alexéhez hasonló transzferekhez komoly nemzetközi kapcsolatok szükségesek, amiből azt a következtetést lehet levonni, hogy sportmenedzsment szempontjából is sokat fejlődött a magyar futball.

Agrárkamara: a Mercosur-megállapodás csak az egyik tragédia, amely a mezőgazdaságra zúdul

Cseh Tibor, a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara külügyekért felelős alelnöke az InfoRádióban kedden elmondta, egy hete még semmi esélyt nem adott volna, hogy a gazdák nyomásgyakorlása eredményt hoz, de egy hét alatt jelentős változás történt az európai közvéleményben.
Hirtelen nagy a pánik a piacokon - Mi folyik itt, megint Trump áll a háttérben?

Hirtelen nagy a pánik a piacokon - Mi folyik itt, megint Trump áll a háttérben?

Rég látott leolvadást tapasztalhattak a keddi kereskedésben a befektetők. Nagyon úgy tűnik, hogy ezúttal is a geopolitikai fejlemények határozzák meg a befektetők hangulatát és Donald Trump amerikai elnök megint hathatósan tett (Grönland, vámok, új kereskedelmi háború) azért, hogy hivatalba lépésének első évfordulóján emlékezzenek rá, a piacok és a befektetők egyaránt. A részvényeket mindenhol adták a befektetők, a volatilitást jelző index látványosan megmozdult, a dollárt ütni kezdték, az amerikai kötvényhozamok emelkednek, az arany új csúcsra menetelt. A "Sell America" kereskedési stratégia megint felsejlik, ilyen legutóbb tavaly áprilisban történt, Trump vámbejelentéseinek idején.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×