Infostart.hu
eur:
356.87
usd:
312.02
bux:
142613.39
2026. július 9. csütörtök Lukrécia
Varga Mihály pénzügyminiszter az euróövezet pénzügyminisztereit tömörítő Eurócsoport luxembourgi ülésén 2024. április 11-én.
Nyitókép: MTI/EPA/Olivier Hoslet

Milliárdos elköteleződést tett a kormány a női kézilabda BL-négyesdöntők rendezése mellett

Varga Mihály pénzügyminiszterként lesz a felelős azért, hogy legyen rá pénz.

Egy Orbán Viktor által jegyzett határozat szerint kormánygarancia született arra, hogy 2025 és 2027 között Budapesten rendezik a női kézilabda-BL négyes döntőit, kiemelt sportrendezvényként. A dokumentumban az is szerepel, mennyibe kerül ez a magyar adófizetőknek - hívja fel a figyelmet a 24.hu cikke.

A rendező a

  • Nemzeti Rendezvényszervező Ügynökség Nonprofit Zrt. és a
  • Magyar Kézilabda Szövetség,

és Varga Mihály pénzügyminiszternek kell gondoskodnia arról, hogy legyen rá pénz a Miniszterelnöki Kabinetiroda büdzséjében,

  • 2025-ben 2 milliárd 42 millió 40 ezer 510 forint
  • 2026-ban 2 milliárd 450 millió 448 ezer 612 forint.

A sportért is felelős honvédelmi miniszternek, Szalay-Bobrovniczky Kristófnak továbbá Rogán Antal bevonásával előterjesztést kell majd készíteni a 2027. évi kézilabda BL-döntő megrendezésével összefüggő feladatokról, költségekről.

Címlapról ajánljuk
Péterfalvi Attila: politikusok ne tegyék ki gyerekek fotóit!

Péterfalvi Attila: politikusok ne tegyék ki gyerekek fotóit!

Bár van már némi javulás, sokszor már az első kérdésekre leveszik a gyerekek fotóit, de ismét arra hívta fel a Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóság a közösségi médiát politikai célokra is használó szervezeteket és természetes személyeket, hogy ne tegyék közzé kiskorúak személyes adatait vagy képmását. A témáról Péterfalvi Attila, a hatóság elnöke beszélt az InfoRádióban.

A változás nem jelenthet önkényt – így zajlott az Alaptörvény-módosítás elleni tüntetés a Sándor-palotánál

„Nem félünk!” – ez lett a csütörtök estére a Sándor-palota elé tervezett tüntetés fő rigmusa és üzenete. Beszélt mások mellett Szakács István, illetve Havasi Bertalan is. Utóbbi szerint Sulyok Tamás nem fog aláírni alkotmányellenes jogszabályt, rá vonatkozót sem. Áder János öt kérdésre adta meg a választ, üzenve az új hatalomnak is.
inforadio
ARÉNA
2026.07.10. péntek, 18:00
Vinkó József
a Magyar Konyha főszerkesztője
Jó a hangulat Amerikában, kapaszkodnak a tőzsdék

Jó a hangulat Amerikában, kapaszkodnak a tőzsdék

Nagy esés volt szerdán az európai tőzsdéken, a rossz hangulat aztán átterjedt az amerikai részvénypiacokra is, igaz, ott nap végére már megérkezett a fordulat, és végül a napi mélypontoknál magasabban tudtak zárni a vezető amerikai részvényindexek. Ázsiában ma reggel vegyes a hangulat, de a főbb indexek közül a japán Nikkei és a dél-koreai Kospi is emelkedni tudott. Az európai részvénypiacokon mérsékelt emelkedéssel indul a nap. A befektetők elsősorban az iráni eseményekre figyelnek, ami újabb eszkaláció felé indult az elmúlt órákban, amire világszerte estek a részvénypiacok, emelkedett az olajár. Az amerikai tőzsdéken jó hangulatban zajlik a kereskedés.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×