Infostart.hu
eur:
389
usd:
330.92
bux:
0
2025. december 26. péntek István
Krasznaja Poljana, 2014. február 19.A későbbi győztes orosz Vik Vajld (b) és a svájci Simon Schoch a 2014-es szocsi téli olimpia férfi hódeszka párhuzamos óriás-műlesiklásának negyeddöntőjében a Krasznaja Poljana-i Roza Hutor Extrém Parkban 2014. február 19-én. (MTI/EPA/Szergej Ilnyickij)
Nyitókép: MTI/EPA/Szergej Ilnyickij

Japánnak nem elég egy olimpia, máris bejelentkezik még egyre

A 2030-as téli játékokról van szó, amit kinézett magának a felkelő nap országa.

Szapporó városa hivatalosan is jelezte szándékát a 2030-as téli olimpiai játékok, illetve a paralimpia megrendezésére.

Az olimpiai sportágakkal foglalkozó insidethegames.biz beszámolója szerint a Japán Olimpiai Bizottság (JOC) múlt pénteken fejezte be a rendezvény lebonyolításáért érdeklő önkormányzatok kérelmeinek elfogadását, és Szapporó volt az egyetlen jelölt.

Szapporó korábban a 2026-os játékok rendezését is tervezte, később azonban visszalépett annak érdekében, hogy a négy évvel később esedékes viadalra koncentráljon.

Amennyiben nyer, akkor Szapporó 1972 után második alkalommal lehet házigazdája a téli olimpiának.

A nyárit 2020-ban szintén japán város, Tokió rendezi.

Címlapról ajánljuk
Amiért keletre megy a magyarországi külföldi tőke

Amiért keletre megy a magyarországi külföldi tőke

46 százalékkal nőtt a közvetlentőke-befektetések állománya 2023-ról 2024-re Szabolcs-Szatmár-Bereg vármegyében – erről beszélt Szigethy-Ambrus Nikoletta, az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány elemzője az InfoRádióban.
VIDEÓ
Megnyílik előttünk Latin-Amerika piaca

Megnyílik előttünk Latin-Amerika piaca

Néhány esztendeje egy vezető hazai politikus jelentette ki, hogy a vétójog az utolsó védőbástyája az európai sokszínűségnek és szuverenitásnak. Nos, a kormány tagjai – mint a dicső végvári vitézek büszke utódai – az elmúlt időben igencsak sűrűn gyakorolhatták a nemzeti szuverenitás védelmét, mivel jószerint csak azokat az EU-s kezdeményezéseket és indítványokat nem vétóztak meg, amelyek egy csepp áldozatot sem kívántak meg hazánktól. A megvétózott kezdeményezések sorába tartozott az Európai Tanács decemberi ülésének napirendjére tűzött, a Mercosur-országokkal (tagjai Argentína, Brazília, Paraguay és Uruguay, társult tagjai pedig Chile, Kolumbia, Ecuador, Guyana, Peru, Suriname és Bolívia) kötött új védintézkedésekről szóló megállapodás megerősítéséről szóló határozat is.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×