Infostart.hu
eur:
378.78
usd:
319.71
bux:
0
2026. február 13. péntek Ella, Linda
Nyitókép: Pexels.com

Halálra gázoltak két magyar kerékpárost Szlovákiában

Halálos baleset történt Ábelfalva mellett a Losonci járásban.

Egy autó elgázolt két magyar kerékpárost, akik a helyszínen belehaltak a sérüléseikbe - írta vasárnap este közösségi oldalán Menczer Tamás, a Külgazdasági és Külügyminisztérium (KKM) kétoldalú kapcsolatokért felelős államtitkára.

"Szijjártó Péter külügyminiszter telefonon beszélt Miroslav Wlachovskyvel, Szlovákia külügyminisztere biztosította Szijjártó Pétert arról, hogy a szlovák hatóságok teljes körűen kivizsgálják az esetet" - olvasható a bejegyzésben. A Pozsonyi magyar nagykövetség folyamatosan kapcsolatban van a szlovák hatóságokkal.

"A gyászolóknak együttérzésünket szeretnénk kifejezni" - zárta bejegyzését az államtitkár.

(A nyitókép illusztráció.)

Címlapról ajánljuk

Bendarzsevszkij Anton: másfél-két évig elég Ukrajnának az óriáshitel, amit az EU országai vesznek fel

Az Európai Parlament többsége megszavazta az Ukrajnának szánt 90 milliárd eurós közös uniós hitel felvételét és folyósítását Kijev számára. Ukrajnában ezzel elhárult az államcsőd veszélye. Ez egy utolsó utáni mentőöv Ukrajnának, amely már nehezen finanszírozható az eladósodottsága miatt – mondta Bendarzsevszkij Anton, az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány igazgatója, a posztszovjet térség szakértője az InfoRádióban. A pénzt a oktatás, egészségügy és az állam működésére kell költeni, kérdés, hogy mindez mennyire kontrollálható – tette hozzá.
inforadio
ARÉNA
2026.02.13. péntek, 18:00
Hidasi Judit
japanológus, a Budapesti Gazdaságtudományi Egyetem professor emeritája
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×