Infostart.hu
eur:
364.17
usd:
315.81
bux:
146688.57
2026. augusztus 3. hétfő Hermina

Gyurcsány találkozik Dávid Ibolyával

Jövő hét csütörtökön az MDF politikusaival egyeztet az ügyvezető kormányfő - közölte a legkisebb ellenzéki párt elnöke. Dávid Ibolya elmondta: a találkozóra csütörtök délelőtt kerül sor az MDF székházában.

Az MDF elnöke elmondta: Gyurcsány Ferenc kedden írt levelet az ellenzéki pártok vezetőinek arról, hogy a jövő héten hivatalukban találkozna az ellenzéki párt elnökeivel a kétharmados törvényeket érintő egyeztetés céljából.

A kezdeményezésre adott válaszában Dávid Ibolya hozzátette: a megbeszélést jövő csütörtökön délelőtt, az MDF székházában tartják. Az MDF részéről Dávid Ibolya, valamint néhány elnökségi és frakció-tag lesz jelen.

Az MDF elnöke azt javasolta a miniszterelnöknek, hogy a legnagyobb nyilvánosságot tájékoztassa arról, milyen helyzetben van az ország, mit tesz, és mihez kér segítséget.

Orbán Viktor a Fidesz és Semjén Zsolt a KDNP vezetője a két párt elnökségi ülése után ad választ Gyurcsány Ferenc levelére.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.08.03. hétfő, 18:00
Kaiser Ferenc
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense
Energiakrízis: hamarosan teljesen leállhat a Paksi Atomerőmű

Energiakrízis: hamarosan teljesen leállhat a Paksi Atomerőmű

Vasárnap tovább fokozódik a hőség Magyarországon, a csúcshőmérséklet több helyen megközelítheti a 40 fokot. Paksnál reggel mínusz 133 centiméterre süllyedt a Duna, éjszaka pedig leállították a 4. blokk még működő turbinagenerátorát, így az atomerőműben már csak a 2. blokk termel, az is 50 százalékos teljesítménnyel. Az ország ezzel a teljes paksi leállás küszöbére került, miközben a következő napokban tovább nőhet az áramigény és fokozódhat a vízhiány. Cikkünk folyamatosan frissül a hőségkrízis és az energiaellátási helyzet legfontosabb fejleményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×