366.3
67039.3

Hosszú 200 gyorson, Biczó 200 pillangón maradt le a döntőről

Hosszú Katinka a 200 méter gyors elődöntőjében a kilencedik, míg Biczó Bence 200 méter pillangón a 12. időt érte el, így egyikük sem jutott fináléba a barcelonai vizes világbajnokság úszóversenyeinek kedd esti programjában.

A hétfőn 200 vegyesen világbajnoki címet szerzett Hosszú egészen 150 méterig kiválóan úszott, aztán kicsit fáradni látszott, és végül futamában hárman is megelőzték. Mivel a későbbi elődöntős futamban öten voltak gyorsabbak az ő 1:56.80 perces idejénél, így a kilencedik helyen zárt, 4 századdal elmaradva a nyolcadiktól. Hosszú délelőtt 1:56.73-at ért el, és a második legjobb eredménnyel került be az elődöntőbe.

"Kicsit elfáradtam, így aztán a hajrában már nem voltam annyira gyors, hogy elég legyen a döntőhöz. Hozzátartozik, hogy korábban ebben a számban nem sokszor versenyeztem. Igyekszem magam kipihenni a holnapi 200 pillangóra" - mondta Hosszú.

A kazanyi Universiadét két hete 1:55.32 perces idővel megnyerő Biczó ezúttal messze elmaradt akkori idejétől, és ugyan az utolsó 50 előtt még a második volt futamában, végül 1:56.48 perccel a hatodikként csapott célba, ami összesítésben csak a 12. helyhez volt elég.