392.16
366.56
67039.3

Vízilabda vb: a Kemény-csapat csoportelső, Kanada a második

Meglepő végkifejletet hozott a "magyar csoport" záróköre a római vizes vb férfi vízilabdatornáján pénteken: a csoportelsőséggel kacérkodó németek ugyanis nemhogy nem nyertek tíz góllal Kanada nemzeti együttesével szemben, amivel a négyes élén végeztek volna, hanem - hatalmas meglepetésre - kikaptak az észak-amerikaiaktól.

Így végül csak a harmadik hely lett az övék az A betűjelű kvartettben, Kanada végzett másodikként, és Kemény Dénes alakulata pedig első lett.

Férfi vízilabda, A csoport, 3. forduló:
Kanada-Németország 5-4 (1-1, 1-0, 1-0, 2-3)

A németek egészen hihetetlen módon a negyedik negyed elejéig csupán egyszer tudták bevenni a kanadai kaput, miközben roppant lelkes és jól is játszó ellenfelük elhúzott 3-1-re, majd 4-2-re. A zárónegyedben aztán megindult a gólgyártás, de a németek elkéstek a hajrával, már csak felzárkózni tudtak, az egyenlítésre nem maradt idejük.

Az A csoport végeredménye: 1. Magyarország 5 pont, 2. Kanada 4, 3. Németország 3, 4. Dél-afrikai Köztársaság 0

A folytatásban a magyar válogatott legközelebb kedden játszik 14 órától a legjobb négy közé jutásért, gyaníthatóan a szerbekkel, amennyiben vasárnap a papírforma szerint győznek a negyeddöntőbe jutásért rendezendő meccsen.

C csoport, 3. forduló:
Spanyolország-Kazahsztán 11-5 (4-1, 2-0, 2-1, 3-3)
Szerbia-Ausztrália 8-8 (2-1, 1-2, 3-4, 2-1)
A kvartett végeredménye: 1. Spanyolország 6 pont, 2. Szerbia 3 (37-22), 3. Ausztrália 3 (32-28), 4. Kazahsztán 0