eur:
392.27
usd:
366.85
bux:
67039.3
2024. április 27. szombat Zita

Magyar Katolikus Karitász: 400 millió Srí Lankába, 200 millió Erdélybe

A határokon túlra is kiterjeszti szenvedélybetegeket segítő programját a Magyar Katolikus Karitász, a katolikus egyház hivatalos segélyszervezete, amely idén ünnepli fennállásának 15. évfordulóját. Nagy Károly, a szervezet igazgatója az InfoRádióban elmondta, hogy hat-nyolcezer önkéntesük segíti a rászorulókat.

A Magyar Katolikus Karitász igazgatója hangsúlyozta, hogy név nélkül érkezhetnek a különböző szenvedélyek rabjai, mindenkin megpróbálnak segíti, de a hagyományos feladatok mellett egyre többet foglalkoznak a családokkal, az idősekkel is.

A szervezet vezetője elmondta, hogy intézményeik megkapják a normatív állami támogatást, emellett hívők és nem hívők - alkalmi és állandó - adományaiból gazdálkodnak.

Nagy Károly az InfoRádiónak adott interjújában beszélt a szervezet két kiemelten sikeres célgyűjtéséről is: a Srí Lanka-i pusztító szökőár károsultjainak 400 millió forint gyűlt össze, míg Erdélybe, az árvíz után összesen 200 millió forintot juttathattak el a rászorulóknak.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Kitört a kullancspánik Magyarországon: mutatjuk, mire kell figyelni

Kitört a kullancspánik Magyarországon: mutatjuk, mire kell figyelni

Már most nagyon oda kell figyelnie minden túrázónak és kertészkedőnek, mert az enyhe tél miatt a korábbiakhoz képest sokkal több kullanccsal lehet találkozni a kirándulóhelyeken, valamint a kertes házak udvarain is. A Magyar Kullancsszövetség elnöke azt mondta az InfoRádióban, hogy az aranysakálok két, Hyalomma nemzetségbe tartozó kullancsfajt hurcoltak be Európába, amelyek nagyon veszélyesek.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.04.29. hétfő, 18:00
Csányi Sándor
az OTP Bank elnök-vezérigazgatója
A nyelvünkbe van kódolva a siker: előbb leszel gazdag, ha ilyen nyelvet beszélsz?

A nyelvünkbe van kódolva a siker: előbb leszel gazdag, ha ilyen nyelvet beszélsz?

Az utóbbi évtized egyik érdekes eredménye az volt, hogy azon országokban, ahol olyan nyelvet beszélnek, amelyben a jelen idő használatával lehet a jövőre hivatkozni, magasabb a megtakarítási ráta, még akkor is, ha egyéb tényezőket, mint például a gazdasági fejlettség, az intézményi rendszer, és a kultúra, figyelembe vesznek. A nyelvi-megtakarítás hipotézise szerint ez azért van, mert azok, akik a jelen időt használják a jövőről szólva, közelebbinek érzik a jövőt és így inkább hajlandóak megtakarítani. Mi azt teszteltük, hogy ha valaki természetes módon a jelen időt használja a jövő idő helyett, amikor a jövőről beszél, akkor fontosabb-e számára a jövő (és emiatt akár többet is takarít meg). A várakozásainkkal ellentétben nem találtunk ilyen összefüggést.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×