Nyitókép: MTI/Illyés Tibor

Percről percre – a tokiói olimpia szombati hírei egy helyen

2021. augusztus 7. 08:33
Jól indult a nap, hiszen utolsó lehetőségét kihasználva a négyesek között aratott győzelmével olimpiai aranyéremmel térhet haza a tokiói olimpiáról a magyar női kajak. A magyar női vízilabda-válogatott is átlépett az árnyékán: az oroszok elleni 11–9-es győzelmével a bronzmeccsen megszerezte története első érmét.
2021.08.07. 19:30

Utolsó pillantás az olimpiai lángra

Sok japán keresi fel a lángot, amely a megnyitó és a záróünnepség között különleges helyen áll Tokióban.

2021.08.07. 17:25

Egy órán belül két francia aranyérem labdajátékban

A francia válogatott szerezte meg az aranyérmet a tokiói olimpia férfi röplabdatornáján, miután a döntőben 3–2-re legyőzte az orosz csapatot

2021.08.07. 16:55

Dani Alves most már olimpiai bajnok is

A brazil válogatott hosszabbítás után 2–1-re legyőzte a spanyol csapatot a tokiói olimpia férfi labdarúgótornájának döntőjében, ezzel megvédte a Rio de Janeiróban szerzett címét.

2021.08.07. 16:40

Allyson Felix leelőzte Carl Lewist – videók

A holland Sifan Hassan a női 5000 után a 10 ezret is megnyerte, 1500-on bronzérmes lett. Az utolsó versenynapot rendezték az atlétikai stadionban.

2021.08.07. 16:05

Visszaült a kézilabda trónjára Franciaország

A címvédő Dánia volt az olimpiai döntőben a franciák ellenfele, és végig uralva a mérkőzést megszerezték az aranyérmet.

2021.08.07. 15:05

Bruce Springsteen lánya szétugrásban maradt le az olimpiai aranyéremről csapatával

Svédország nyerte meg a díjugratás csapatversenyét a tokiói olimpián.

2021.08.07. 14:40

Marosi Ádám: majdnem eltört a nyakam az olimpia előtt

Elégedett volt a hatodik hellyel az öttusázó. A másik magyar induló, Kasza Róbert felkészülése sem volt zökkenőmentes.

2021.08.07. 13:45

Így fordulunk rá az olimpia utolsó napjára

Hat arany-, hét ezüst- és hat bronzérmet szerzett eddig a magyar küldöttség Tokióban. Vasárnap a férfi pólósok a bronzéremért játszanak.

2021.08.07. 12:53

Muszukajev Iszmail ötödik helyezett lett az olimpián

Az orosz Gadzsimurad Rasidov és a magyar színekben induló Muszukajev Iszmail a bronzéremért, a harmadik helyért birkózott a tokiói olimpia szabadfogású birkózó-versenyeinek 65 kilogrammos kategóriájában. Rasidov győzött, Muszukajev az ötödik helyen zárt.

2021.08.07. 12:43

Marosi Ádám hatodik Tokióban

A férfi öttusázók versenyét a brit Joseph Choong nyerte, Marosinak a dobogóra nem volt esélye, de nagyot versenyzett.

2021.08.07. 12:26

Ilyen se volt még: izraeli versenyző tört borsot az orosz favorit orra alá

Az izraeli Linoj Asram nyerte meg az egyéni összetettet ritmikus gimnasztikában a tokiói olimpián.

2021.08.07. 12:02

Muszukajev Iszmail a bronzért birkózik, miután legyőzte mongol ellenfelét

Muszukajev Iszmail a mongol Tulga Tumur Ocsirral birkózott a tokiói olimpia szabadfogású birkózó-versenyeinek 65 kilogrammos kategóriájában.

2021.08.07. 11:35

Marosi Ádám kitűnően lovagolt, az éremért megy

Kasza Róbert 271, Marosi Ádám 297 pontot lovagolt az öttusa férfi egyéni versenyének harmadik, utolsó előtti számában.

2021.08.07. 11:10

Ököllel ütötte a német edző a lovat, amelyik elvette tanítványától az olimpiai aranyérmet

Kim Raisnert a televíziós felvételek alapján kizárták a tokiói olimpiáról. Saint Boy mindkét lovasával nulla pontot ment a női öttusaversenyen.

2021.08.07. 10:26

Négy aranyat osztottak ki szombaton ökölvívásban

A férfiaknál brit és brazil, a nőknél bolgár és török siker született a tokiói olimpia ökölvívóversenyeinek szombati döntőiben. (MTI)

Férfiak

52 kg

1. Galal Yafai (Nagy-Britannia)

2. Carlo Paalam (Fülöp-szigetek)

3. Tanaka Rjomei (Japán) és Szaken Bibosszinov (Kazahsztán)

75 kg

1. Hebert Sousa (Brazília)

2. Olekszandr Hizsnjak (Ukrajna)

3. Gleb Baksi (Orosz Olimpiai Bizottság) és Eumir Marcial (Fülöp-szigetek)

Nők

51 kg

1. Sztojka Zseljazkova Kraszteva (Bulgária)

2. Buse Naz Cakiroglu (Törökország)

3. Huang Hsziao-ven (Tajvan) és Namiki Cukimi (Japán)

69 kg

1. Busenaz Sürmeneli (Törökország)

2. Ku Hong (Kína)

3. Lovlina Borgohain (India) és Oshae Jones (Egyesült Államok) A döntőben: Sürmeneli-Ku 3-0

2021.08.07. 10:07

Végül csak összeálltak: így lett aranyérmes az amerikai férfi kosárlabda-válogatott – videó

Sorozatban negyedszer, összességében 16. alkalommal az amerikai válogatott nyerte az olimpia férfi kosárlabdatornáját.

2021.08.07. 10:05

A tenisz Grand Slam-győztes Petr Korda lánya nyerte a golfversenyt

Egy ütéssel a világelső amerikai Nelly Korda szerezte meg az aranyérmet a tokiói olimpia női golftornáján. A Kaszumigaszeki Golfklubban rendezett viadal negyedik napján esőszünet nehezítette a játékosok dolgát, ám a 23 éves Korda végig egyenletes teljesítményt nyújtva lett bajnok. A korábbi világelső új-zélandi Lydia Ko és a japán Inami Mone között holtverseny alakult ki, így rájátszás döntött az ezüst- és bronzéremről. Ebben Inami volt a jobb. Korda édesapja, a teniszező cseh Petr Korda 1998-ban megnyerte az Australian Opent. (MTI)

Golf, női verseny

1Nelly Korda (Egyesült Államok) 267 ütés (67, 62, 69, 69)

2. Inami Mone (Japán) 268 (70, 65, 68, 65) - playoff: 4 ütés

3. Lydia Ko (Új-Zéland) 268 (70, 67, 66, 65) - playoff: 5 ütés

2021.08.07. 09:53

Kozák Danutánál egyetlen magyar nő sem szerzett több olimpiai aranyat

Kozák Danuta – a női K-2 500-on Bodonyi Dórával megszerzett bronza után – a négyessel megnyerte pályafutása hatodik olimpiai bajnoki címét. Ezzel csupán Gerevich Aladár előzi meg a magyar olimpikonok közül.

2021.08.07. 09:40

Újabb magyar győzelem kajak-kenuban: rajtunk kívül egyetlen európai ország nyert aranyat

A tokiói olimpia kajak-kenu versenyeinek összes eredménye egy helyen. Magyarország 3 arany-, 2 ezüst- és 1 bronzéremmel végzett az élen.

2021.08.07. 09:23

Kozák Danuta: láttam a többiek szemében a tüzet

Négy nő, egy eset: az egymásért küzdést emelték ki a kajaknégyes tagjai az olimpiai győzelmük után.

2021.08.07. 09:21

Ezzel a kapusgóllal tették fel az i-re a pontot a magyar pólósok – videó

Itt nézhető meg a bronzmeccs összefoglalója és Magyari Alda gólja.

2021.08.07. 09:20

Katari bronz strandröplabdában

A Junusszi Serif, Ahmed Tidzsán katari párosé lett a bronzérem a tokiói olimpia férfi strandröplabdatornáján. A szombati helyosztón a katariak két játszmában győzték le a Martins Plavins, Edgars Tocs lett kettőst, megszerezve ezzel a sportágban hazájuk első érmét. A döntőben: Mol, Sörum (norvég)–Kraszilnyikov, Sztojanovszkij (orosz) 2–0 (17, 18) (MTI)

2021.08.07. 08:58

Marosi Ádám a nyolcadik helyen

Az úszás is Marosi Ádámnak sikerült jobban a két magyar közül a tokiói olimpia férfi öttusaversenyein. Az első két szám után (a bőnuszvívás nélkül) a nyolcadik helyen áll.

2021.08.07. 08:48

Nézze meg, ahogy Kozák Danuta megnyerte hatodik olimpiai aranyát a négyessel – videó

Az utolsó esélyt kihasználva aranyéremmel a birtokában utazhat haza a magyar női kajakszakág. Az utolsó nap döntői.

2021.08.07. 08:09

Bíró Attila: „Pokolian unalmas lehet egy gondtalan élet”

Könnyek között nyilatkoztak a bronzérmes magyar női vízilabda-válogatott tagjai az oroszok elleni 11-9-es győzelem után, amellyel eldőlt, hogy nem utazik haza a magyar küldöttség csapatérem nélkül Tokióból. Bíró Attila dicsérte játékosait.

2021.08.07. 06:33

Megvan a magyar női vízilabda első olimpiai érme

Megvan a magyar női vízilabda első olimpiai érme: 11-9-re nyerte a válogatott az oroszok elleni bronzmeccset.

2021.08.07. 05:41

Hetedik a férfi kajaknégyes

A Nádas Bence, Béke Kornél, Csizmadia Kolos és Tótka Sándor összetételű egységnek nem volt esélye a dobogóra.

2021.08.07. 05:22

Arany, eső: olimpiai bajnok a női négyes

A Kozák Danuta, Csipes Tamara, Kárász Anna, Bodonyi Dóra összeállítású kajaknégyes nyerte az 500 méteres döntőt.

2021.08.07. 05:15

Adolf Balázs a 15. lett

Adolf Balázs a B döntőben hetedikként célba érve összesítésben a 15. helyen zárta a kenu egyesek 1000 méteres versenyét a tokiói olimpián. A számot a brazil Isaquias Queiroz dos Santos nyerte, fölényes győzelmet aratva.

2021.08.07. 04:45

Ötödik a női kenupáros

Balla Virág és Takács Kincső nem került a dobogóra a női kenu kettesek 500 méteres versenyében.