eur:
389.13
usd:
361.78
bux:
68882.55
2024. május 8. szerda Mihály

Korrupciós botrány: már a Siemens-elnök felelősségét firtatják

A Siemensnél kirobbant botrány hullámai egyre inkább közelítenek a cég előző, sőt, jelenlegi elnöke felé. Miután a hét elején őrizetbe vették a konszern igazgatótanácsának egyik tagját, egyre többen feszegetik a jelenlegi elnök és hivatali elődje felelősségét a korrupciós ügyben.

Johannes Feldmayer igazgatótanácsi tag őrizetbe vételével első alkalommal indult nyomozás a Siemens vezetőségének egy aktív tagja ellen.

Johannes Feldmayert azzal gyanúsítják, hogy 15 millió euróval vesztegette meg a munkavállalók érdekeit védelmező alternatív szakszervezet egyik vezetőjét, aki a múlt hónap óta szintén vizsgálati fogságban van.

Mint a fémipari szakszervezetnek a Siemens felügyelőtanácsába delegált képviselője a Financial Times című brit napilapnak elmondta, az összeggel a munkavállalók képviseletére alakult testületet akarták a munkaadók javára hangolni.

Utalt arra is, hogy emiatt a fémipari dolgozók szakszervezete is fontolóra vette a vádemelést a Siemens ellen.

Tudnia kellett az elnöknek is?

A nyilatkozatban hangsúlyozta azt is, hogy Feldmayer aligha utalhatott át bárkinek ekkora összeget az akkori cégelnök, Heinrich von Pierer tudta nélkül, következésképpen az ő vallomására is szükség van.

Tény, hogy az egyre jobban dagadó korrupciós botrányt kiváltó ügy kezdete Heinrich von Pierer elnöksége idejére nyúlik vissza.

Õt időközben a Siemens felügyelőtanácsának élére választották, hivatali utódja pedig a jóval fiatalabb Klaus Kleinfeld lett.

Más is benne volt?

Azonban már Kleinfeld felelősségét is egyre többen firtatják, miután a megvesztegetési pénzek miatt Ausztriában is Svájcban is kiterjedt vizsgálat folyik a Siemens ellen.

Úgynevezett fekete csatornákon keresztül, azaz svájci, liechtensteini és osztrák bankszámlákon át az elmúlt 7 évben törvénytelenül kifizetett összegek nagysága lassan megközelíti a fél milliárd eurót, holott a botrány tavaly novemberi kirobbanásakor még csupán 20 millió eurót emlegettek.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

Salát Gergely: Hszi Csin-ping látogatása Magyarország Kína melletti markáns kiállását is jutalmazza

A kínaiak a fő világpolitikai stratégiája most a saját mozgástér bővítése, és a jövőben a többpólusú világrend kialakítása – mondta Salát Gergely, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem és a Magyar Külügyi Intézet munkatársa. Az InfoRádió Aréna című műsorában beszélt a kínai elnök látogatásának jelentőségéről, a pekingi diplomácia módszereiről, a küldöttség összetételéről és az orosz–kínai viszonyról is.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.05.08. szerda, 18:00
Mráz Ágoston Sámuel a Nézőpont Intézet vezetője
Závecz Tibor a Závecz Research Piac- és Társadalomkutató Intézet ügyvezetője
Megmaradt az ötnapos tőzsdei győzelmi sorozat a tengerentúlon

Megmaradt az ötnapos tőzsdei győzelmi sorozat a tengerentúlon

Gazdasági adatok tekintetében ma Németországból érkeztek fontos számok az ipar kilátásaival kapcsolatban, ezen kívül megjött az európai kiskereskedelmi adat is, illetve a hazai kiskereskedelmi számok is. Tegnap kimondottan jó hangulatban zajlott a kereskedés a tőzsdéken, nagyot tudott a hazai piacon ralizni az OTP. A magyar tőzsdén a Richter volt a legjobban teljesítő nagypapír, emellett pedig kitartott a tegnapi széleskörű optimizmus a piacokon, a vezető európai részvényindexek ezúttal is határozott pluszban álltak meg, míg Amerikában óvatos emelkedést láthattunk.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2024. május 7. 22:00
×
×
×
×