eur:
389.13
usd:
361.78
bux:
68882.55
2024. május 8. szerda Mihály

Hernádi: "Ha valaki tejet akar, nem kell hozzá megvásárolni a tehenet"

A MOL és az OMV vezetői a két cég közötti tárgyalásokról beszéltek a Financial Times-nak. Wolfgang Ruttenstorfer azt mondta: elkerülhetetlen az iparági konszolidáció a térségben. Hernádi Zsolt szerint viszont az osztrák cég ellenséges ajánlata szakította meg az egyébként már öt éve folyó egyeztetéseket.

Amióta 2001-ben az osztrák cég 9 százalékos részt vásárolt a MOL-ból, azóta folytak megbeszélések a két cég között - mondták a vállalatvezetők a londoni üzleti lapnak.

Wolfgang Ruttenstorfer, az OMV vezérigazgatója hozzátette, hogy az utóbbi egy évben felgyorsultak ezek a tárgyalások arról, hogy miként lehet "kombinálni" a két üzletet.

A MOL elnöke viszont azt mondta: éppen az OMV ellenséges, nem hivatalos felvásárlási ajánlata miatt szakították meg a tárgyalásokat.

"Ha valaki tejet akar, nem kell hozzá megvásárolni a tehenet" - emelte ki Hernádi Zsolt.

Az OMV vezetője szerint ugyanakkor az osztrák cég már kapcsolatba lépett a MOL legtöbb független részvényesével, akik közül mindegyik üdvözölte az összeolvadás gondolatát.

A Financial Times felidézte: eddig két nagy intézményi befektető, a Templeton és a Centaurus közölte nyilvánosan, hogy támogatja a tranzakciót.

Wolfgang Ruttenstorfer továbbra is hangsúlyozta, hogy a van értelme a két vállalat valamiféle "kombinálásának", mivel a térségbeli konszolidáció szerinte elkerülhetetlen, és csak így vehető fel a verseny a nyugati óriásokkal, vagy az orosz energiatermelőkkel.

Hernádi Zsolt ezzel kapcsolatban azt mondta a lapnak: a MOL megtanulta, hogyan működjön jól versenyhelyzetben is, a titok nyitja szerinte a rugalmasság, és a folyamatos változtatás a piaci igények szerint.

A Financial Times kommentárja azt hangsúlyozza, hogy a kialakult patthelyzetet várhatóan csak az Európai Bizottság vizsgálata mozdíthatja el egyik vagy másik irányba, de ehhez még egy kis idő kell.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

Salát Gergely: Hszi Csin-ping látogatása Magyarország Kína melletti markáns kiállását is jutalmazza

A kínaiak a fő világpolitikai stratégiája most a saját mozgástér bővítése, és a jövőben a többpólusú világrend kialakítása – mondta Salát Gergely, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem és a Magyar Külügyi Intézet munkatársa. Az InfoRádió Aréna című műsorában beszélt a kínai elnök látogatásának jelentőségéről, a pekingi diplomácia módszereiről, a küldöttség összetételéről és az orosz–kínai viszonyról is.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.05.08. szerda, 18:00
Mráz Ágoston Sámuel a Nézőpont Intézet vezetője
Závecz Tibor a Závecz Research Piac- és Társadalomkutató Intézet ügyvezetője
Megmaradt az ötnapos tőzsdei győzelmi sorozat a tengerentúlon

Megmaradt az ötnapos tőzsdei győzelmi sorozat a tengerentúlon

Gazdasági adatok tekintetében ma Németországból érkeztek fontos számok az ipar kilátásaival kapcsolatban, ezen kívül megjött az európai kiskereskedelmi adat is, illetve a hazai kiskereskedelmi számok is. Tegnap kimondottan jó hangulatban zajlott a kereskedés a tőzsdéken, nagyot tudott a hazai piacon ralizni az OTP. A magyar tőzsdén a Richter volt a legjobban teljesítő nagypapír, emellett pedig kitartott a tegnapi széleskörű optimizmus a piacokon, a vezető európai részvényindexek ezúttal is határozott pluszban álltak meg, míg Amerikában óvatos emelkedést láthattunk.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×