- Fegyveres fogolyszökés: elkallódhatott az információ, hogy nincs töltény a pisztolyban
- Felépült a törvényszékről pisztollyal kisétáló elítélt
- Fogva tartási helyzet: óriási emberhiányt lát az ügyvéd
- Meg akart halni a túszejtő rab
- Megszólalt a bíróságról megszökött fogoly: nem is lőtt
- Megszólalt a sofőr, akit túszul ejtett a szökött rab
- Ámokfutó túszejtő Budapesten - újabb részletek derültek ki a férfiról
A Fővárosi Törvényszéken egy korábbi rongálás miatt 1 év 1 hónapra ítélték Sz. Károlyt, aki ezután lefegyverezte a felügyelőt, majd egy autó sofőrjét túszul ejtve a XV. kerületig menekült a rendőrök elől. Amikor autót akart cserélni, a tulajdonos ellenállt, a rendőrök pedig meglőtték a férfi.
A Délmagyar a Bors alapján arról írt: három bíró alkotta a férfit elítélő tanácsot. Miután Sz. Károly ököllel arcon ütötte az őrt és megszerezte fegyverét, a pisztolyt a bírókra is ráfogta. A felügyelő könnyű sérüléseket szenvedett, egynapos megfigyelés után már elhagyhatta a Bajcsy-Zsilinszky Kórházat.
A túszejtő összesen hat lövést kapott, a térdébe, a combjába, a vállába és a csípőjébe fúródtak a golyók. Sok vért vesztett, életveszélyes állapotban szállították az Országos Baleseti Intézetbe, ahol stabilizálták az állapotát.
Sz. Károlyt 2003-ban emberölésben való bűnsegédletért 9 és fél évre ítélték, szabadulása után pedig ő volt az, akit egy 2017-es kőbányai bankrablása után elütött egy kisteherautó, a bűncselekményért 9 évet kapott.
A megmaradt 8 évnyi büntetése helyett várhatóan életfogytig a börtönben marad,
ugyanis vélhetően erőszakos, többszörös visszaesőnek minősül, ami azt jelenti, hogy a bűncselekmény büntetési tételének felső határa a kétszeresére emelkedik. Ha ez meghaladja a húsz évet, akkor életfogytiglani börtönbüntetést jelent – mondta Vidákovics Béla Zsolt jogász.