- A PDSZ akkor is sztrájkol, ha más tanárszakszervezet nem
- Elhagyja a Liga konföderációját a felbőszült PDSZ
- Új Nemzeti Alaptanterv: az MTA és a PDSZ is halasztást kér
- Rendkívüli parlamenti üléssel és tüntetésekkel indul a január
- Megkezdték a szervezést a szakszervezetek
- 'Ez nem a vég, hanem a kezdet' - ellenzéki reakciók a túlóratörvény aláírására
Az általános követelésekről is megállapodtak szerdán a többi között a Szakszervezetek Együttműködési Fórumának, a Magyar Szakszervezeti Szövetségnek, az Értelmiségi Szakszervezeti Tömörülésnek és a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetének képviselői. Ha a kérések nem teljesülnek, általános sztrájk következhet - közölte az Inforádióban Földiák András, a Szakszervezetek Együttműködési Fórumának elnöke.
"Négy pontot jelöltünk meg a legfontosabbként, az egyik
a mostani rabszolgatörvény visszavonása és ezzel együtt a Munka törvénykönyve átgondolása. A másik a tisztességes bér minden területen. A harmadik a nyugdíj területének áttekintése, a negyedik pedig a sztrájktörvény,
és ezzel együtt az egész érdekegyeztetés áttárgyalása" - fogalmazott Földiák András.
Egyelőre nem tudni, hányan csatlakoznak a munkabeszüntetéshez, de a szakszervezeti vezető szerint február elején átfogó, széleskörű sztrájk jöhet.
"A közszolgálatoknál is és a versenyszférában is.
Nem tudok adatokat mondani, mert általában
az utolsó pillanatban derül ki, hogy egyes munkahelyeken rászánják-e magukat a sztrájkra a kollégák vagy nem, de én bízom benne, hogy székeskörű, az egész országra kiterjedő sztrájk lesz.
Erre az a biztató jel, hogy ilyen még nem volt az elmúlt évtizedekben még a vidéki városokban is. Tényleg nagyon nagy az elégedetlenség."
A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete akkor is részt vesz a munkabeszüntetésben, ha más tanárszakszervezet nem - ezt a szervezet elnöke, Szűcs Tamás közölte. A szakszervezetnek az oktatásra vonatkozó külön követelései is vannak, amelyekről az erre kijelölt sztrájkbizottság tagjai tárgyalhatnak majd.