- Hajóbaleset: rémtörténeteket mesélnek a túlélők
- Megszólalt a hajóbaleset egyik túlélője
- Minden, amit a dunai hajóbalesetről eddig tudni lehet
- Hajóbaleset: ezért nem volt esély a túlélésre
- A hajóbaleset miatt felhívta Orbán Viktort Dél-Korea elnöke
- Harmadfokú készültséget rendeltek el a Dunán
- Hajóbaleset: mélytengeri búvárokat küld Budapestre Dél-Korea
- Megszólalt a Viking is a hajóbalesetről
- Hajózási szakértő: ezért süllyedt el ilyen gyorsan a Hableány
- Megrázó videó a dunai hajóütközésről
A szerda esti budapesti hajóbaleset után már a fővárostól jóval délre is keresik azt a 21 embert, akiről jelen pillanatban nem tudni semmit - ismert, a katasztrófában hét holttestet azonosítottak, hét túlélő van, mindegyikük dél-koreai.
A mentési munkálatokat már az éjszaka kiterjesztették a Duna Bács-Kiskun megyei szakaszára is, sőt egészen a déli határig megerősítették a kikötői figyelőszolgálatokat, a Baon.hu összeállítása szerint a helyiek hetekig tartó munkának gondolják, mire mindenkit megtalálnak.
Minden Dunához közeli mentőállomáson készenlétben tartottak egy mentőt arra az esetre, ha valaki testet fedezne fel a vízben vagy a parton. Úgy tudni, a mentős riadót csütörtök délelőtt 9-kor megszüntették, ami arra utal, hogy a hatóságok már nem számítanak rá, hogy túlélőt találnak.
A Duna jelenlegi sodrása 5-7 km/h, vagyis hosszú órákig, akár fél napig is eltarthat, mire Bács-Kiskun megye partjaihoz érnek az áldozatok.
A mentést nehezíti a folyó szeszélyes vízállása: az elmúlt egy-két nap enyhe apadását hamarosan majd egyméteres emelkedés követi, ráadásul az esős-ködös idő és a legfeljebb 12-14 fokos vízhőmérséklet sem kedvez a keresésben résztvevő hatóságoknak.