- Liu Shaolin Sándor első lett, de kizárták, Shaoang bronzérmes
- Nézze újra a döntőt, ami után elvették Liu Shaolin Sándor aranyérmét! - videó
- Liu Shaoang elárulta, mit mondott testvérének a drámai eredményhirdetés után
- Óvnak a magyarok az elvett aranyérem miatt
- Liu Shaolin Sándor ezt üzente az elvett aranyérem után
- Döntöttek a magyar rövid pályás gyorskorcsolyázók óvása ügyében
- Reagált Liu Shaolin Sándor az óvás elutasítására
- Liu Shaoang: kicsit taktikusabban fogjuk felépíteni a versenyt
A Magyar Olimpiai Bizottság és a Magyar Országos Korcsolyázó Szövetség egységesen kiáll a magyar sportolók mellett címmel adott ki közleményt a szövetség.
A közlemény előzménye, hogy a pekingi téli olimpián Liu Shaolin Sándor a rövid pályás gyorskorcsolyázók hétfői 1000 méteres döntőjében elsőként ért be, de utólag két szabálytalanság miatt kizárták a versenyből, így két kínai mögött a negyedikként célba sikló öccse, Liu Shaoang végül bronzérmet nyert. A magyarok óvtak, de az óvást – ahogy arra számtani lehetett – elutasították.
Azt írják, a Magyar Olimpiai Bizottság és a Magyar Országos Korcsolyázó Szövetség – a vonatkozó szabályok keretein belül, a sportolók jogainak, a magyar olimpiai csapat és a Fair Play védelme érdekében – egységesen kiállnak a jogszerű és a tisztességes játék mentén történő olimpiai részvétel és versenyzés mellett, illetve mindent elkövetnek annak érdekében, hogy a 127 éves olimpiai mozgalom és a 115 éves korcsolya sport jó hírét megvédjék, nemzetközi elismertségét fenntartsák.
Az olimpiai alapelvekkel ellentétes, elfogult bíráskodást a MOB és a MOKSZ elutasítják, egyben
felhívják a Nemzetközi Olimpiai Bizottság vezetőit, hogy biztosítsák a tisztességes és az olimpiai mozgalomhoz méltó, elfogulatlan bíráskodást.
Célunk a mindenkire vonatkozó szabályok betartatása, valamint a tiszta verseny biztosítása, azzal a céllal, hogy a verseny az indulók között a pályán dőljön el – áll a közleményben.
A kommüniké azzal zárul, hogy az olimpiai alapelvek és a szabályok érvényesülése érdekében a MOB és MOKSZ vezetői hivatalosan kezdeményezték a férfi 1000 méteres versenyszám bíráskodásának felülvizsgálatát, továbbá felhívták a Nemzetközi Olimpiai Bizottságot, hogy kezdeményezzen etikai vizsgálatot a versenyszámban eljáró főbíróval szemben.