- Észak-Korea: Trump az észszerűnél többet követelt
- Észak-Korea diktátora egyetlen esélyként tekinthet az atomfegyverre
- Trump: nincs megállapodás a leszerelésről és az Észak-Korea elleni szankciókról
- Ezért érhetett véget idő előtt Kim és Trump csúcstalálkozója
- Megszakadt Kim és Trump csúcstalálkozója
- Csúcstalálkozó után: Trump nem sietteti a megállapodást Kimmel
Egy nappal Donald Trump amerikai elnök és Kim Dzsong Un észak-koreai vezető tárgyalásai után, a KCNA észak-koreai állami hírügynökség is beszámolt a Hanoiban tartott csúcstalálkozóról, hírt adott arról, hogy a "termékeny párbeszéd" folytatásában állapodtak meg, de
meg sem említette, hogy kézzelfogható eredmény nélkül ért véget a szerdán és csütörtökön folytatott megbeszélésük.
A KCNA helyi idő szerint péntek reggel kiadott jelentése szerint a csúcstalálkozó fontos lehetőség volt a kölcsönös tisztelet és bizalom elmélyítésére. Megállapodtak abban, hogy szoros kapcsolatot tartanak fenn egymással a Koreai-félsziget atommentesítése és a kapcsolatok fejlődése érdekében, továbbá azért, hogy folytassák a termékeny párbeszédet a hanoi csúcsértekezleten megvitatott kérdések megoldására - fogalmazott a phenjani hatalom szócsövének tartott hírügynökség.
A KCNA nem tett említést arról, hogy nem írtak alá semmilyen megállapodást,
nem tettek közös nyilatkozatot sem, holott ez tervbe volt véve.
A hanoi tárgyalások után Trump azt mondta, hogy Kim kérte az amerikai szankciók teljes feloldását, ami számára elfogadhatatlan. Kim Dzsong Un a tárgyalások után nem nyilatkozott, de Ri Jong Ho észak-koreai külügyminiszter Trumpnak ellentmondva kijelentette, hogy nem minden büntetőintézkedés feloldását követelték a jongbjoni atomlétesítmény leszereléséért cserébe, hanem csak azokét, amelyek ártanak a polgári lakosságnak.