Varga Dénes visszatért, Magyarország vb-elődöntős

2019. július 23. 09:59
Csodagóllal járult hozzá a magyar válogatott Ausztrália elleni negyeddöntős győzelméhez (10-9) a sérült jobbkezes játékos, Vámos Márton, Nagy Viktor és Zalánki Gergő villanásaival sikerült győzni a lehető legkisebb különbséggel. Elődöntő csütörtökön.
2019.07.23. 09:58

Magyarország-Ausztrália vízilabda-vb-negyeddöntő 10.00

Jó napot kívánunk minden kedves Olvasónknak! Cseh Sándor, a Ferencváros friss BL-győztes edzője a minap - még az Ausztrália-Montenegró negyeddöntő előtt - úgy vélekedett, Ausztráliával jobban járnánk a legjobb négy közé jutásért, aztán be is teljesült a vágya, hiszen a távoli ország legjobbjai viszonylag nagy meglepetésre legyőzték a délszláv gárdát. Azért ne gondolja senki, hogy minden előzmény nélkül történt ez: a magyar válogatott győzelmi szériája épp azóta íródik, hogy a Világliga belgrádi szuperdöntőjében hosszabbításos meccsen elverte az ausztrál - négygólos hátrányból felállva. Persze Elvisz Fatovicsék képesek megalázó vereségekre is: a tavalyi Világkupán még megvert horvátoktól a mostani vb-n 14-4-re kaptak ki. Tavaly négyszer is összecsaptunk Ausztráliával, a hosszabbításos vereségen kívül még egy felkészülési találkozón kikaptunk, és van még egy 10-4-es és egy 9-8-as magyar győzelem. A riói olimpián még 2016-ban 9-9-re zártunk, de 2012-ben, a Kemény-korszak alkonyán is csak egyetlen gól volt a két csapat közti különbség. Märcz Tamás szövetségi kapitány is óva inti a teljes közvéleményt, hogy könnyen hozható negyeddöntőre számítson bárki. Az ausztrál válogatottból Joseph Kayes magyar vizekben is megmártózott már, ahogy Aaron Younger is megállta a helyét a világ egyik legjobb bajnokságában. Lássuk az összecsapást!

2019.07.23. 10:01

I. negyed

1. perc: Az első ráúszást Ausztrália nyerte.

2019.07.23. 10:03

I. negyed

2. perc: egy kihagyott helyzet ott, egy itt. Továbbra is 0-0 az állás.

2019.07.23. 10:05

I. negyed

2. perc: az első ausztrál emberelőny máris gól, mi már kettőt kihagytunk. Ford a gólszerző (0-1).

2019.07.23. 10:07

I. negyed

3. perc: ötmétereshez jutunk, Vámos Márton egyenlít (1-1).

2019.07.23. 10:08

I. negyed

4. perc: második emberhátrányunkban a kapufa van velünk, lehet újra támadni!

2019.07.23. 10:09

I. negyed

5. perc: elkapkodott magyar támadás után elkapkodott ausztrál, újabb magyar támadás végén a góllkirályi címre törő Zalánki Gergő fordít! 2-1

2019.07.23. 10:11

I. negyed

6. perc: kiváló centerezés ausztrál részről, lemaradunk Aaron Youngerről. 2-2

2019.07.23. 10:12

I. negyed

7. perc: már megint lyukas védekezés emberhátrányban, Power a gólszerző. 2-3. Gyanús, hogy túl közelről született...

2019.07.23. 10:13

I. negyed

7. perc: megint elrontunk egy támadást, hátul szerencsére kontrafault, így megint támadhatunk.

2019.07.23. 10:14

I. negyed

8. perc: MANHERCZ KRISZTIÁN NULLSZÖGBŐL! 3-3

2019.07.23. 10:15

I. negyed

Vége a játékrésznek, 3-3. A védekezésünk egyelőre nem tűnik acélosnak, a támadást az ötletesség jellemzi, némi pontatlanság mellett.

2019.07.23. 10:18

II. negyed

1. perc: a ráúszás megint nem a miénk, de a játékvezetőktől gyorsan visszakapjuk a labdát. Elöl aztán Bátori Bence pontatlan.

2019.07.23. 10:19

II. negyed

2. perc: elrontott pöcizés ausztrál oldalon, újabb magyar támadás, Jansik Szilárd kapásoldalról, megint mi vezetünk! 4-3. Verrasztó Evelyn Európa-bajnok úszó tapsol a lelátón.

2019.07.23. 10:21

II. negyed

3. perc: Edwards bebirkózza... 4-4

2019.07.23. 10:22

II. negyed

3. perc: és máris 4-5... Nagy Viktor nem tud védeni (csak majdnem) egy átemelést. Edwards javít.

2019.07.23. 10:24

II. negyed

4. perc: háromszor is lőhetünk emberelőnyös helyzetben (talán jöhetett volna ötméteres), nincs gól. Az ellentámadáskor Tavocsi időt kér Ausztráliának a "plusz kettőhöz".

2019.07.23. 10:25

II. negyed

5. perc: Roach bepöcizi... 4-6...

2019.07.23. 10:27

II. negyed

5. perc: hiába lődözünk, káprázatos ausztrál védekezés. A sérült Varga Dénes a vízben!

2019.07.23. 10:28

II. negyed

5. perc: magyar időkérés. Varga Dénest eddig rejtegette Märcz Tamás.

2019.07.23. 10:29

II. negyed

6. perc: Manhercz nem pontos... de az ausztrálok sem, mi jövünk megint, továbbra is 4-6.

2019.07.23. 10:30

II. negyed

7. perc: Nagy Viktor óriásit véd egy centerezés után, Kemény Dénes, Dr. Molnár Tamás és Wladár Sándor úszóelnök tapsol.

2019.07.23. 10:31

II. negyed

8. perc: sokat vártunk erre... Vámos Márton emberelőnyből! 5-6.

2019.07.23. 10:32

II. negyed

8. perc: Ausztrália pontatlankodik, de nincs már idő, a félidőben 5-6. Nehéz lesz ez. Sok a pontatlanság elöl, és hátul sem zár a retesz rendesen.

2019.07.23. 10:36

III. negyed

1. perc: emberelőnyben elhozzuk a labdát, Zalánki belövi, 6-6, minden kezdődik elölről!

2019.07.23. 10:38

III. negyed

2. perc: sok a kapkodás, Nagy Viktor pedig megint nagyon fontos pillanatban véd. A magyar ellentámadás végén Märcz kapitány tombolva reklamál.

2019.07.23. 10:39

III. negyed

3. perc: próbáljuk gyorsan felvinni a labdát, annyit érünk el, hogy Edwards kipontozódik, de nincs gól. 6-6 marad.

2019.07.23. 10:40

III. negyed

4. perc: újabb magyar emberhátrány, húzásból Joe Kayes, a montenegrói meccs hőse.

2019.07.23. 10:41

III. negyed

5. perc: Csodagól a sérült Varga Dénestől - a Holdról a hosszú felsőbe! 7-7

2019.07.23. 10:43

III. negyed

5. perc: Sedlmayer bedobta, másodszor vezetünk! 8-7.

2019.07.23. 10:44

III. negyed

6. perc: hogy ne örüljünk, Sedlmayer Tamás kipontozódik.

2019.07.23. 10:45

III. negyed

7. perc: kihagyott helyzet ott is, itt is.

2019.07.23. 10:46

III. negyed

8. perc: 15 másodperccel a vége előtt támadhattunk volna a plusz kettőért, de érjük be annyival, hogy 3-1-gyel miénk a harmadik negyed, 8-7 az utolsó negyed előtt. Gyorsult a magyar csapat játéka, ami jó jel.

2019.07.23. 10:49

IV. negyed

1. perc: Ausztrália nyeri a ráúszási versenyt 3-1-re. Kiváló védekezés, magyar ellentámadás jön.

2019.07.23. 10:51

IV. negyed

2. perc: újabb végleges kiállítás Ausztráliánál, George Ford végleg kiáll, Zalánki Gergely 9-7-re alakítja az állást.

2019.07.23. 10:52

IV. negyed

2. perc: Roach kettős emberelőnyben a kézerdő alatt. 9-8.

2019.07.23. 10:53

IV. negyed

3. Zalánki kapkod most, egyenlíthet Ausztrália. NAGY VIKTOR VÉD!

2019.07.23. 10:54

IV. negyed

4. perc: majdnem lejárt a támadóidő, már nem volt idő egy normális magyar lövésre, így megint ausztrál egyenlítési esély. Nagy Viktor megint véd - ezúttal egy ausztrál csavart.

2019.07.23. 10:55

IV. negyed

5. perc: Vámos Márton bele az első blokkoló kézbe... marad a 9-8. A túloldalon Nagy Viktor megint leszed egy nagy lövést, de elöl a kapkodás az úr most.

2019.07.23. 10:56

IV. negyed

5. perc: ausztrál időkérés. Emberelőnyben folytatják az ausztrálok. Manhercz áll kint.

2019.07.23. 10:57

IV. negyed

6. perc: elrontották az emberelőnyt, középre jött a lövés Nagy Viktornak, megy a puszi a labdának. 9-8 ide továbbra is.

2019.07.23. 10:58

IV. negyed

7. perc: Vámos Márton szorongatott helyzetből, talán feleslegesen vállalkozik.

2019.07.23. 10:59

IV. negyed

7. perc: megint emberelőnyös ausztrál támadás, centergól Kayestől. 9-9

2019.07.23. 11:01

IV. negyed

8. perc: az utolsó minutum egy elrontott magyar támadással kezdődött, majd egy támadásnyi időt ki nem használva az ausztrálok elrontják, azonnali magyar időkérés!

2019.07.23. 11:02

IV. negyed

8. perc: VÁMOS MÁRTON DÖNT AZONNAL! 10-9! Jogosan ünepli magát. Elődöntős a magyar válogatott. Az olasz-görög győztesével játszunk a döntőbe jutásért, a másik ágon spanyol-horvát lesz két nap múlva.