"Az édenkert nincs többé" - fogalmazott Sir David Attenborough davosi beszédében. A brit természettudós úgy érzékeltette a környezeti változások drámaiságát, hogy elmondta, ő még egy másik korszak szülöttje, a holocén földtörténeti koré. Ezt a 12 ezer éves időszakot a klimatikus viszonyok stabilitása jellemezte, de
a holocénnak vége; az antropocén, vagyis az emberek által befolyásolt kor kezdődött meg.
Ahogyan Sir David Attenborough fogalmazott, őt magát is meglepte, hogy milyen gyors és pusztító károkat okoz az emberi tevékenység a természetben, a környezeti viszonyok megváltozása pedig a gazdasági stabilitást is érinti.
Arról is beszélt, hogy amit az elkövetkező néhány évben tesz az emberiség, az mélyrehatóan meg fogja határozni a következő évezredek történéseit. Mint mondta, két éven belül meg fog születni az ENSZ döntése a klímaváltozás kezeléséről, ha az ebben foglaltakat betartja az emberiség, akkor van esély, hogy átvészeli ezt a korszakot. Hangsúlyozta, hogy
ha az emberek megértik, hogy mi forog kockán, engedélyt adnak majd a kormányoknak és a gazdaság szereplőinek, hogy mihamarabb gyakorlati megoldást találjanak a problémára.
Minden évben a davosi találkozó előtt a Világgazdasági Fórum szervezői közreadnak egy listát a világgazdaságot leginkább fenyegető kockázatokról. Ezt a listát három éve a környezeti veszélyek uralják. A svájci találkozó első napján lehetőséget adtak Sir David Attenborough-nak, hogy megossza gondolatait a természeti kincsek megóvásáról és a klímaváltozás megfékezéséről. Ezúttal Vilmos herceg beszélgetett a tudóssal.
Sir David Attenborough arra figyelmeztetett, hogy a városi ember eltávolodott a természettől, az emberiségnek hatalma van, hogy egész ökoszisztémákat pusztítson el anélkül, hogy észrevenné.