Nyitókép: Unsplash

Az éjszaka folyamán Budapestre érkezett az észak-macedóniai tűzeset több sérültje

Infostart
2025. március 17. 09:49
Magyarország elvállalta a tragikus diszkótűz 19 sérültjének kórházi ápolását.

Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter vasárnap részvétet nyilvánított az Észak-Macedóniában történt tragédia miatt, és felajánlotta az ország segítségét a sérültek ellátásában. Közülük az elsők hétfőn hajnali 3 óra körül érkeztek meg a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtérre, erről Győrfi Pál, az Országos Mentőszolgálat kommunikációs vezetője adott hírt közleményben.

A kommunikációs vezető azt írta, a sérülteket az OMSZ mentőegységei veszik át a repülőtéren, és kórházba szállítják őket.

Mint arról az Infostart is beszámolt, Észak-Macedóniában egyhetes gyászt hirdettek vasárnap azt követően, hogy az éjszaka tűz ütött ki egy illegális szórakozóhelyen. A tragédiában 59-en meghaltak és 155-en megsérültek. A kormány az éjszakai szórakozóhelyek és diszkók biztonsági átvizsgálását is elrendelte a vasárnapi, rendkívüli ülésén.

A kocsani kórház igazgatójának tájékoztatása szerint az áldozatok 14 és 24 év közöttiek, és több sérült állapota is súlyos, így még nőhet az áldozatok száma.