A csapat eddig 16 ember földi maradványait találta meg, lehozatalukkal kapcsolatban már felvették a kapcsolatot a hozzátartozókkal. A Blikk értesülése szerint magyar egyelőre nincs a megtalált áldozatok között.
Szlankó Zoltán hegymászóoktató a lapnak felidézte, hogy a Himalája több honfitársának a sírja, hiszen ott halt meg Gárdos Sándor, akit szélvihar sodort el, illetve Várkonyi László Konyi, aki jégomlás áldozata lett. A szakember úgy fogalmazott, hogy a hegy „él”, a mozgások előhozhatják az eltűnt holttesteket.
Erőss Zsolt első magyarként 2002-ben mászta meg a 8850 méter magas Mount Everestet. Hat éve, május 20-án társával, Kiss Péterrel elérte a Kancsendzönga csúcsát, de ereszkedés közben eltűntek.
Kiss Péter holttestét másnap reggel látták, Erőss Zsoltét pedig egy évvel később, 8100 méter magasságban egy rámpán fedezték fel. Tavaly elhunyt édesanyja korábban azt nyilatkozta, ő azt szeretné, ha fia örökre a hegyen nyugodhatna, ám ha Zsolt holtteste továbbra is a rámpán hever, a kínaiak nagy valószínűséggel megtalálhatják.
Az Erőss Zsolttal 2010-ben volt az InfoRádió Aréna című műsorának a vendége. A beszélgetést ITT tudja meghallgatni.
- Varga Csaba 7530 méter magasról fordult vissza
- Hóviharban, 8 ezer méter fölött a magyar zászló
- Ellopták Erőss Zsolt emléktábláját
- Erőss Zsolt előtt is tiszteleg a Transzbükki átkelés
- Erőss Zsoltra és Kiss Péterre emlékeztek
- Erőss Zsoltékat nem keresik tovább
- Erőss Zsolt élete fél liter vízen múlott - Kollár nyilatkozata
- Újabb részletek arról, mi történt Erőss Zsoltékkal
- Erőss Zsolték a csúcson - az utolsó fotók