Harry és Meghan „totális háborút indított az angol uralkodócsalád ellen” – így értékelte a brit sajtó az Amerikába költözött hercegi pár újabb, immár keményebb vádjait, amelyek egy Netflix-sorozatban hangoztak el.
Miközben a különböző sztrájkok és a fagy egyfajta újabb karantén lightba zárták a briteket, szerencsére van valami, ami egy időre elterelheti a figyelmüket a megélhetési válságról – annak ellenére, hogy nem hat túlzottan nyugtatóan az idegekre.
Harry és Meghan sussexi herceg és hercegnő netfilxes „mini-dokumentumsorozata” szerelmükről és életükről újabb frontális támadást intézett Harry családja, az angol uralkodóház ellen.
A legújabb részekben a katonatiszt és Afganisztánt is megjáró Harry arról beszél, hogy bátyja, Vilmos hogyan ijesztette meg 2020. januárjában, amikor apjuk, az akkor Károly herceg és nagyanyjuk, a néhai Erzsébet királynő előtt üvöltözött vele. Mindez az úgynevezett „Sandrigham-csúcson” történt, ahol a királyi család megállapodott a „Megxitben”, azaz, hogy a nagyobb önállóságot akaró Harry, Meghan páros hogyan tarthatja meg hercegi címét, miközben feladja az olyan közéleti szereplési feladatokat, mint amilyenekkel a többi családtag foglalkozik.
Harry azzal szúrt oda Vilmosnak, hogy „összetörte a szívét”, hogy megszegte ígéretét, hogy a monarchia, avagy az intézmény soha nem áll kettejük közé.
Apját, a mostani Károly királyt pedig hazudozással vádolta, „miközben a királynő ezt csendesen hallgatta”.
Vilmos „kiüldözte a párt a királyi családból” – mondta még, és azzal vádolta meg a többieket, hogy a megkérdezése nélkül tették a nevét egy közös nyilatkozatra és szivárogtatásokkal kontrollálták a brit média által Harryről és Meghanról kialakított képet.
A sorozat visszatérő vezérfonala az, hogy a királyi család és a brit sajtó sem volt hajlandó elfogadni Harry feleségét, az amerikai exszínésznő Meghant, és hogy ennek hátterében látens rasszizmus húzódott meg, mivel Meghan édesapja színes bőrű – akivel amúgy összeveszett. Egy másik ok: az uralkodói család „elkezdett irigykedni Meghanék népszerűségére”, mert Harry szerint „ők jobban látták el a királyi feladatokat, mint a többiek”.
A bírálók szerint viszont a sorozat elvetemülten rasszista országnak állítja be Nagy-Britanniát.
A célkeresztbe kerülő Vilmos és felesége, Katalin hercegnő úgy reagált, hogy nem reagált. A párt csütörtökön ünnepléssel fogadták, amikor megjelent a Westminsteri apátságban egy hagyományos karácsonyi zsoltáréneklésen. Vilmos a néhai királynőt felidézve beszélt arról, mennyire „az egység és együttlét ünnepe volt számára a karácsony”, és hogy Erzsébet szerint „Isten azért küldte egyetlen fiát, hogy szolgáljon és ne kiszolgálják” – sokak szerint ezzel Harrynek és Meghannek üzent. Az esemény egy tipikus brit királyi show volt, ahová 1800 olyan vendéget hívtak meg, akik „önzetlen erőfeszítéseikkel segítik Nagy-Britannia szerte a családokat és közösségeket”.
A zsoltáréneklésbe bekapcsolódott Károly király és Kamilla királynő és az érdekes módon jelentős részben "királyi" bordóba öltözött család más tagjai is (ami egyes kommentátorok szerint Meghannak volt üzenet, mivel ő azt állította: megtiltották neki, hogy ugyanolyan színeket viseljen, mint a királynő). A brit sajtó képek sokaságát hozta le a megjelentekről – ebből a közösségből hiányzott most Harry és Meghan.
Közben a minőségi brit lapok csak visszafogottan érintették a témát. Az első számú brit bulvárlap, a Sun szerint viszont
„Harry nukleáris támadása ronda, rosszindulatú és gyáva”, mert tudja, hogy apja és testvére soha nem fog visszavágni.
A lap szerint azért „menekültek Amerikába”, mert „fárasztó volt nekik, hogy mellékszereplők legyenek a királyi műsorban”.