Nyitókép: Laurence Griffiths/Getty Images

Óriási Manó-, Nagy-parádé – négy között a férfi pólóválogatott

2021. augusztus 4. 12:46
A magyar válogatott 15-11-es sikerrel csatlakozott a görög, a spanyol és a szerb válogatotthoz, bejutott a tokiói olimpia férfi vízilabda-tornáján a legjobb négy közé. Märcz Tamás együttese az elődöntőben a görögökkel játszik majd.

A magyar és a horvát válogatott játssza a negyedik negyeddöntőt a férfi vízilabdatornán. A tét az elődöntőbe jutás. A győztes majd a görögökkel mérkőzik.

Az első három negyeddöntő sima mérkőzéseket hozott az eredményeket tekintve: Spanyolország–Egyesült Államok 12-8, Görögország–Montenegró 10-4, Szerbia–Olaszország 10-6.

A magyar csapatban Nagy Viktor véd majd végig, Vogel Soma kimaradt.

Ante Vukicevic emberelőnyből lőtt góljával vezetnek a horvátok, 0-1.

Most mi vagyunk fórban, Marko Bijac már másodszor védett, majd Varga Dénes lövése kijött a kapufáról, maradt a horvát vezetés.

Három perc eltelt, egy akción belül három ziccertt fogott a horvát kapus, de aztán Manhercz Krisztián bal kézzel berakta a labdát a kapuba, 1-1.

Nagy Viktor védése után Luka Bukic közelről a kapuba pöckölte a labdát, de két méteren belülről, marad az 1-1. Sok a hiba, már a második kontrát ítélték a magyarok ellen.

Luka Bukic a negyedik horvát fórt kihasználta, 2-1 nekik.

Varga Dénes remek, ütemtelen lövéssel lepte meg Marko Bijacot, klasszis gólt lőtt, 2-2.

Az ötödik horvát emberelőnyből ismét vezetnek, a gólt Paulo Obradovic lőtte, kintről. 3-2, oda.

Emberelőnyt kaptunk mi is, de Zalánki Gergő lövését kivédte Marko Bijac, de így is horvát előnnyel zárult a negyed, 3-2.

A második negyed első gólját Manhercz Krisztián dobta, 3-3.

Nagyon elkapta a fonalat, ezútal előnyből és középről lőtt a kapuba, 4-3 a magyaroknak.

Nem tartott sokáig az előny, ajándékba megkapták a horvátok a labdát és Maro Jokovic belőtte az első akciógóljukat, 4-4.

Máris visszavették a vezetést, Luka Bukic emberelőnyből vette be Nagy Viktor kapuját, 5-4 nekik.

Manhercz-cel egyelőre nem bírnak, előnyből 5-5.

Nagy magyar lehetőség maradt ki egy emberfórral, maradt az 5-5. Ellenben a torna egyik legszebb góljával, Angyal Dániel találatával 6-5.

Kaptak egy előnyt, támadhattak, de jó volt a magyar blok. Sőt: 3,4 másodperccel a vége előtt Varga Dénes megmutatta, miért a világ egyik legjobb játékosa, 7-5. (Ezt a negyedet 5-2-re nyerte meg a kitűnően védekező magyar csapat.)

Nagy Viktor szenzációs védéssel hárította a horvát emberelőnyt a harmadik negyed második percének végén, legalábbis úgy tűnt. A bírók videóztak, s gólt ítéltek a horvátoknak, 7-6.

Zalánki bebombázta a labdát félelmetes bal kezével, újra kettő nekünk, 8-6.

Hosnyánszky és Pásztor is kiment, kettős előnyben támadtak a horvátok. Nagy Viktor védett, de a kipattanó labdát Obradovic behúzta, 8-7. Hosnyánszky Norbert már nem is jöhet vissza, ez volt a harmadik hibája.

Kimaradt a magyar emberelőny, az egyenlítésért támadtak a a horvátok.Előnyt kaptak, egyenlítettek, 8-8.

Manhercz Krisztián nem tud hibázni emberelőnyből, 9-8, nagyon fontos, hogy vissza tudtuk venni a vezetést.

Magyar előny után Vámos Márton lövése még kijött, majd miután újra körbe ment a labda, Erdélyi Balázs belőtte középről, 10-8.

Nagy Viktor felnőtt Bijachoz, sőt, maradt a 10-8.

Hárai Balázs előnyt harcolt ki,Kkét másodperccel a vége előtt Vámos Márton bevágta mai első gólját. 11-8. Először vezet a mérkőzésen három góllal egy csapat, az pedig a magyar.

Megkezdődött a negyedik negyed.

Nagy Viktor nagy védésével indult a negyed, Luka Loncar csavarját fogta.

„Manó”, azaz Manhercz Krisztián szabaddobásból bevágta a hatodik gólját, 12-8.

Továbbra is kiváló a védekezés.

Loren Fatovic előnyből szépített, 12-9 a magyaroknak.

Vámos Mártont engedték lőni, ez hiba volt a horvátoktól, 13-9.

Luka Loncar is bedobott egy fórt, 13-10.

Märcz Tamás időt kér, amikor 3:24-gyel a vége előtt emberelőnybe került a magyar válogatott.

Manhercz Krisztián már hét gólnál jár, emberfeletti, 14-10, három perc van hátra.

Angyal Dániel kipontozódott, Luka Bukic bedobta az előnyt, 14-11.

Erdélyi hibája után Josip Vrlic négy méterről, szemből lőtt, Nagy Viktor védett.

A szöglet után a horvátok elrontották az akciót.

Jansik ötösből beállította a végeredményt 15 másodperccel a vége előtt, 15-11.