Nyitókép: Al Bello/2021 Getty Images

Óriási bravúr: a magyar női pólósok legyőzték az amerikaiakat

2021. július 28. 07:26
Óriási bravúr: a magyar női vízilabda-válogatott 10-9-re megverte a világelső Egyesült Államokat csoportjában.

Parkes Rebecca a magyaroknak szerzett vezetést, Madeline Musselman egyenlített, töb mint négy percnyi játék után. A világklasszis Margaret Steffens góljával az amerikaiak átvették a vezetést, de még ebben a negyedben egyenlített az előnyt gólra váltó Gyöngyösi Anikó.

7:18-nál Keszthelyi Rita ismét előnyt szerzett a magyar csapatnak, majd Vályi Vanda belőtte a főrt, 4-2. Utána Rachel Fattal, ugyancsak előnyből szépített, 4-3, majd egy lefordulás után egyenlített, 4-4.

Illés Anna pontos, helyezett lövése hozta meg az 5-4-et, a második negyed utolsó pillanataiban Makenzie Fischer megint egyenlített.

A harmadik negyed első gólját az amerikaiak lőtték, az első góljukat is lövő Madeline Musselman révén, 6-5, oda.

Magyari Alda nagyszerű védése után támadhatott a magyar csapat, de a másik oldalon Asleish Johnson is hárított.

3:38-cal a negyed vége előtt Szilágyi Dorottya egyenlített, 6-6. Az ellenakciót Makenzie Fischer gólra váltotta, 6-7.

Előnyből Madeline Musselman már a harmadik góljátr dobta, először vezettek kettővel az amerikaiak, 6-8. Sajnos, kimaradt utána a magyar előny. Nem is esett több gól ebben a periódusban, két góllal vezetett az amerikai csapat.

Parkes Rebecca szépített, 7-8, sőt Vályi Vanda kiegyenlített, elképesztő, 8-8.

Már csak 4:20 van hátra. Nincs újabb gól, még 2:40 hátra

Melissa Seidemann távolról a bal felső sarokba lőtt, 8-9. Előnybe került a magyar csapat, Parkes harcolta ki, egy másodperccel a lejárta előtt Keszthelyi Rita egyenlített, 9-9.

Kimaradt egy amerikai előny 1:25-nél.

Parkes Rebecca centergólt lőtt, gyönyörű volt, 10-9.

Világszenzáció: legyőzte a magyar válogatott az olimpiai tornán 2008 óta veretlen amerikai válogatottat.