- Párbeszéd a gazdaságról: áldozatot kell hozni a versenyképességért
- Varga Mihály: ajánlott tartalékot képezni a települések költségvetésében
- Oda a cafeteria és a korai szocho - megkezdődtek a bértárgyalások
- Jövőre bevezetnék a diplomás garantált bérminimumot
- Különböző mértékben emelnék a minimálbért az érdekképviseletek
A lap úgy tudja, hogy a napokban ül össze a Versenyszféra és a Kormány Állandó Konzultációs Fóruma, mivel a kormány továbbra is bízik a szakszervezetek és a munkaadók megállapodásában, habár a korábbi egyeztetéseken érdemben nem közeledtek az álláspontok.
Amennyiben nem születik egyezség, a kormány várhatóan legalább 150 ezer és legalább 200 ezer forintban határozza meg a két összeget
- írja a Magyar Idők.
Az idén a minimálbér bruttó 138 ezer forint, míg a garantált bérminimum 180500 ezer forint. A Porfolio gazdasági hírportál elemzésében emlékeztet arra, hogy ezek az összegek és így a minimálbéremelés mértéke (8,7%) is nagyon hasonlóak ahhoz, mint amelyek már szeptember végén megjelentek értesülésként a sajtóban.
A Portfolio emlékeztet arra, hogy a jövőre legalább 11 százalékkal emelendő garantált bérminimum ugyan magasabb annál a 8 százaléknál, mint amit a munkaadók a legutolsó tárgyalási fordulón elfogadhatónak ítéltek, viszont a 8,5 százalékos minimálbér-emelés a vállalati érdekképviseletek szintén 8%-os javaslatához áll közelebb. A nettó minimálbér a jövőre esélyes emeléssel elérné a 100 ezer forintot, a bérminimum nettó összege pedig 133-135 ezer forintra nőne.