Nyitókép: Facebook/Magyarország kormánya

Magyar Péter: „elárulták a hazájukat”

Infostart
2026. június 23. 11:50
„Az Országgyűlés elfogadta a közmédia új szabályozását, a gyűlöletkeltő plakátok betiltását és az uniós pénzek hazahozatalához szükséges jogszabályokat. A Fidesz mindenre nemmel szavazott” – írta Facebook-oldalán Magyar Péter miniszterelnök.

A kormányfő kommentben úgy fogalmazott: „A fideszes képviselők megint elárulták a hazájukat.”

Egy másik videós bejegyzéshez azt írta: „Óriási lépést tettünk ma a működő és emberséges Magyarország felé. Szégyen és gyalázat, hogy a Fidesz nemmel szavazott a magyar embereknek járó hatezer milliárd forint uniós forrásra, a független és szabad közmédiára, valamint a gyűlöletkeltő plakátok betiltására.”

Az Országgyűlés keddi rendkívüli ülésén elfogadta:

  • az Országgyűlés vizsgálóbizottságai munkájának hatékonyabbá tételéről szóló törvényjavaslatot,
  • a médiaszolgáltatásokról és a kommunikációról szóló törvényjavaslatot,
  • az uniós forrásokhoz való hozzáféréshez szükséges törvénymódosításokat,
  • a sürgős és a kivételes eljárások számát átmenetileg emelő házszabály-módosítást.