Ungár Péter szerint a Fudan Egyetem körüli ismert vitáknál sokkalta lényegesebb lehet az a hitelkonstrukció, illetve annak paraméterei, amely alapján fölépülhet az intézmény.
Az LMP országgyűlési képviselője úgy véli, a magyar állampolgároknak joguk van tudni mások mellett, hogy mi a kamatláb, mik a felmondási feltételek, mivel felel az ország a hitelre, milyen ütemezésben kell visszafizetni azt és általában mik a fő összegek, hiszen közpénzről van szó. Az ellenzéki politikus tehát ezzel összefüggésben élt adatigényléssel, amire azt a választ kapta, hogy
még semmilyen döntés vagy tárgyalás nem történt a finanszírozásról.
A fentiekből következően nem igazán világos, hogy akkor miért fogadott el az Országgyűlés a Fudan Egyetemmel kapcsolatos törvény – tette hozzá Ungár Péter, fölvetve azt, „honnan tudja a kormány, hogy ez egy jó projekt lesz Magyarországnak, ha nem tudjuk a finanszírozás alapszámait.” Az InfoRádió kérdésére válaszolva megismételte: a finanszírozás kapcsán semmilyen adattal vagy információval nem rendelkezik az Innovációs és Technológiai Minisztérium.
Az LMP országgyűlési képviselője szerint két eset állhat fenn:
- vagy nem mondanak igazat, és nem közlik a magyar állampolgárokkal, hogy mire költik a pénzüket,
- vagy igazat mondanak, ami szerinte még nagyobb „tragédia”, mert akkor úgy kötelezi el magát az állam egy projekt mellet, hogy nem tudni, milyenek az alapszámai.