Egy héttel ezelőtt a Magyar Olimpiai Bizottság elnöke, Kulcsár Krisztián tisztázta, ha a 2021-re halasztott tokiói olimpián csak védőoltással lehet csak részt venni, akkor emiatt alighanem mindenki beoltatja magát. Az azonban kérdés, mikor juthatnak oltáshoz a sportolók, ugyanis a milliós idős korosztály előrébb van a sportolóknál az oltási terv szerint.
"Látva a hangulatot, az óhaj afelé hajlik, hogy a sportolók beoltsák magukat, hogy tudjanak edzeni veszélyeztetés és veszélyeztetettség nélkül" - mondta korábban a DIGI Sportnak a sportvezető.
Ezzel kapcsolatban most Merkely Béla, a Semmelweis Egyetem rektora tette egyértelművé, hogy nem lehet az idősek elé venni az élsportolókat.
"Sokan kérdezik, hogy mi lenne, hogy ha a sportolókat beoltanák, és nyugodtan tudnának az olimpiára készülni, a futballválogatott Eb-re menni, a vízilabdás lányok kiharcolni az olimpiai részvételt. Én úgy vagyok vele: amikor azt látjuk, hogy idős emberek súlyosabb lefolyású betegségben szenvednek, akkor azt mondom, hogy
első körben mindenképpen a kitett személyeket kell oltani"
- fogalmazott kategorikusan Merkely Béla, aki szerint "nem lenne etikus", hogy előre vegyék a sportolókat.
Közben azért megosztja a kérdés a sportvilágot: a NOB-ban vannak hangok, hogy
- a sportolók közül legalább az olimpiai résztvevőket vegyék előre, de olyanok is, hogy
- nem lehet ezt megtenni azokkal, akiknek a leginkább kell az oltás.
Tokióban közben a járványszámok egyre rosszabbak, a japánok négyötöde pedig az olimpia törlését kívánja.
Minden Infostart-cikk a koronavírusról itt olvasható!