Nagy-Britanniában becslés szerint 350 ezer magyar él, a fele Londonban. Közeledik május 26., amikor az uniós tagországok szavazói megválasztják az Európai Parlament képviselőit. Részt vehetnek a szavazáson a külföldön élő magyar állampolgárok is, ezért Angliában sokan készülnek élni a szavazati jogukkal, mert úgy érzik, minden nemzet szavának súlya lehet az európai politika alakításában. Az Európai Unió londoni képviselete az Eurobarométer segítségével készített kimutatást a szigetországban élő külföldiek nézeteiről a szavazás előtt.
A YouGov közvéleménykutató korábbi felmérése azt kutatta, milyen témák foglalkoztatják az uniós tagországok lakóit az európai választás közeledtével, s kiderült, hogy
az iszlám radikalizmus veszélye a legégetőbb problémák között van.
Az Eurobarométer-felmérés készítői specifikusan a tíz legnépesebb nagy-britanniai nemzetiségi csoport tagjaihoz intézték kérdéseiket, nemcsak az őket foglalkoztató témákról, hanem az Európai Unióhoz kapcsolódó elvárásairól is. Az angliai magyarság csoportja nem a legnépesebb, hiszen jelenleg körülbelül egymillió lengyel és 420 ezer román él a szigetországban, s nagyon sok olasszal, franciával, spanyollal, sőt némettel is találkozhatunk.
Az Európai Parlament nagy-britanniai sajtóattaséja, Olga Dziewulska a felmérésről elmondta, az volt az első kérdés, hogy fontosnak tartják-e az unió szerepét a világpolitikában. A megkérdezettek többsége, 56 százaléka igenlő választ adott, az 55 évnél idősebbek pozitívabbak voltak, mint a fiatalabbak. A nagy többséget érdeklik az európai ügyek. Tíz közül több mint négy angliai magyar készül szavazni is.
Mivel az angliai magyarok jelenleg a brexit gondterhelt napjait élik át,
a legtöbben (59%) azt válaszolták, hogy a fő téma az Európai Unió és az Egyesült Királyság jövőbeni viszonyának alakulása.
Ez után következik a sorban a terrorizmus elleni küzdelem (44%) és ettől elvonatkoztatva a bevándorlás problémája (40%). Sokan tartják fontosnak, hogy a brexit után is megbízható legyen az uniós állampolgárok szociális ellátottsága Nagy-Britanniában.
Egyébként még mindig bizonytalan, hogy maguk a britek szavaznak-e majd. Az egyre húzódó és egyre bonyolultabb brexitfolyamat kedd délutáni eseményeként Theresa May bejelentette: rövid idejű hosszabbítást kér Brüsszeltől a megállapodásos elszakadás érdekében. Még május 26. előtt szakítana, hogy a briteknek ne kelljen részt venniük az európai szavazáson. Ha azonban április 12-ig nem születik meg a döntés, akkor jelen állás szerint a szavazást a britek sem kerülhetik el. De persze az is előfordulhat, hogy Nagy-Britannia paktum nélkül kizuhan az unióból.