Az orosz elnök a nyár elején évről-évre nemzetközi gazdasági találkozót rendez szülővárosában, Szentpétervárott.
A hét közepén megnyíló értekezleten Németországot a bajor miniszterelnök fogja képviselni.
Noha alkotmányos feladatköre szinte kizárólag Bajorország ügyeinek intézésére jogosítja fel, Horst Seehofer rendszeresen külpolitikai szerepet is felvállal, így idén immár második alkalommal utazik Oroszországba.
A szentpétervári gazdasági konferenciára – mintegy kifogva a szelet az úttal kapcsolatos esetleges berlini bírálatok vitorlájából, - a bajorországi vállalatok érdekében jelentkezett be, de már a múlt hét végén tett kijevi tárgyalásai során is utalt arra, hogy
közvetítési szándékai is vannak az ukrán válság megoldására.
Erre szinte felkérte Seehofert mind Porosenko elnök, mind pedig Groiszman kormányfő.
Válaszában a bajor miniszterelnök hangsúlyozta, hogy Vlagyimir Putyin elnökkel tervezett tárgyalásait illetően már egyeztetett a kancellárral és a külügyminiszterrel, tehát amikor
Szentpétervárott ismét síkra száll a minszki megállapodás betartása érdekében,
ez az álláspont tökéletesen megegyezik Berlin politikájával.
Megfigyelők egybehangzó véleménye szerint Oroszország gazdasági élete ismét fejlődésnek indult, a konjunktúra lendületét azonban visszafogják az ukrán válság miatt életbe léptetett nyugati szankciók.
Horst Seehofer ezen a héten főleg azért igyekszik majd Vlagyimir Putyint a Minszkben aláírt vállalásainak megvalósítására ösztönözni, hogy előmozdítsa az évek óta húzódó ukrán válság megoldását.
Ez maga után vonná a Moszkvával szemben foganatosított megtorló intézkedések feloldását, egyben pedig komoly ösztönzést adna az Oroszországgal folytatott nemzetközi kereskedelem fellendítésére.
Alighanem ezért fogadta el az ENSZ főtitkára, Antonio Guterres is az orosz államfő meghívását a hét közepén kezdődő nemzetközi gazdasági találkozóra.