A francia Brunet jobbnak bizonyult a női kardozók olimpiai bronzmeccsén.

A francia Manon Brunet neve mellé írták be az első találatot, majd egy másodszorra is előbb érte a magyart. A rivális agresszíven kezdett, igyekezett kihasználni, hogy Márton Anna sérülése miatt nem annyira mozgékony, így újabb két tussal 4-0-ra elhúzott.

A francia újabb tusa után kicsit megállt Márton, hogy rendezze gondolatait és mozgását, és tudott is szépíteni, majd videózás után neki ítélték az újabb találatot, 5-2-re feljött.

A következő kettő viszont Brunet-é lett, és a nyolcadikat is bevitte, ezúttal hiába kért videózást a magyar vb-bronzérmes.

A szünet után próbált többet támadni Márton, de Brunet visszatámadásai jól sikerültek, 11-2-re húzott el. A következő két tust Márton vitte be, majd videzóás után 11-5-re tudott feljönni.

Szép vágás után 12-6 volt az állás, de Brunet nem ingott meg, újabb találatot már nem engedett Mártonnak, és 15-6-ra győzött.

A sérülten is nagyot küzdő 26 éves kardozó így negyedik heylen végzett, ez a legjobb olimpiai eredménye.

A női kardozók csapatversenyét július 31-én rendezik.