A futball történetével és statisztikáival foglalkozó nemzetközi szervezet kiemelte, hogy Ausztria először végzett csoportelsőként kontinensviadalon, de hasonló korábban világbajnokságon is csupán egy alkalommal – 1978-ban – fordult vele elő. Ezen kívül az osztrák válogatott 42 év eleltével tudott egy nagy tornán két egymást követő meccset nyerni, Chilét, majd Algériát győzte le a spanyolországi vb-n.
Hollandiának a nagy nemzetközi tornákat – vébét és Eb-t – tekintve 11 csoportmérkőzés, kilenc győzelem és két döntetlen alkotta veretlenségi sorozata ért most véget.
Donyell Malen harmadik holland játékosként vette be a saját kapuját világversenyen. Azzal, hogy 5 perc 38 másodperc után betalált, egyúttal a németországi Eb eddigi leggyorsabb öngólját jegyezte. Más szempontból vált nevezetessé az osztrák Romano Schmid, aki az 58. percben, 2–1-es vezetést jelentő fejesével az Eb-k történetének 900. gólját szerezte.
A Franciaország–Lengyelország (1–1) találkozón Kylian Mbappé első Eb-góljának örülhetett. Ezzel beérte Just Fontaine-t (13 gól) a világ- és Európa-bajnokságokon legeredményesebb franciák örökrangsorában,
s már csak Michel Platini (14) van előtte.
A vezetést büntetőből szerző Mbappénak 535 percre volt szüksége, hogy végre Eb-n is betaláljon, míg ugyanehhez vb-n 124 perc kellett neki – jegyezte meg az IFFHS. Antoine Griezmann lett a nagy tornán legtöbbször szereplő francia mezőnyjátékos, aki ezúttal csereként beállva 33-adszor jutott szóhoz a nemzeti csapatban.
A lengyelek nagy sztárja, a 11-esből egyenlítő Robert Lewandowski negyedik Eb-jén szerzett gólt, a kontinensviadalok történetében pedig ő a harmadik, aki ennyi Európa-bajnokságon eredményes tudott lenni a portugál Cristiano Ronaldo (5 Eb) és a horvát Luka Modric (4) után.
Az Anglia–Szlovénia (0-0) meccs egyik érdekességét az adta, hogy a négyesükben harmadik döntetlenjüket játszó szlovénok az újabb egy pont megszerzésével az angolok és a dánok mögött harmadik helyen végeztek, s történetük során először jutottak tovább egy nagy torna csoportköréből.