Nyitókép: MTI/AFP/AP/Jorge Guerrero

Bottas az élen, Vettel az utolsó

2021. március 13. 17:19
A rövid Formula-1-es tesztszezon elején gyengélkedő Mercedes zárta az élen a második napot Szahírban: a finn Valtteri Bottas gyorskörét senki nem tudta megjavítani az idénynyitó Bahreini Nagydíj helyszínén.

Csapattársa, a hétszeres világbajnok angol Lewis Hamilton korábban kicsúszott, de nem rongálta meg autóját, csak újabb értékes időt vesztett a 2014 óta domináló istálló pénteki műszaki gondja után.

A nap első felének legjobbja - akárcsak pénteken - az ausztrál Daniel Ricciardo (McLaren) volt, de az idejét a délutáni, kora esti etapban többen is megelőzték lágyabb abroncsokon.

Bottas csaknem 0.4 másodperccel ért el jobbat, mint az első nap leggyorsabbja a holland Max Verstappen (Red Bull).

A második helyen a francia Pierre Gasly (AlphaTauri), a harmadikon a kanadai Lance Stroll (Aston Martin) zárta a napot, 1-2 tizedes hátrányban a finnhez képest.

Stroll új csapattársa, a négyszeres vb-győztes német Sebastian Vettel a nap első felében váltóhiba miatt csak néhány kört tudott megtenni, így az utolsó helyen végzett.

A szahíri tesztelés vasárnap már véget is ér, majd két héttel később már az idénynyitót rendezik ezen a pályán.