Nyitókép: MTI/EPA/TT Hírügynökség/Kicki Nilsson

Svédország legsúlyosabb tömeggyilkosságát követték el – új részletek

Infostart / MTI
2025. február 5. 08:26
A támadón kívül tíz halottja van a svédországi felnőttképzési központban történt lövöldözésnek, az elkövető egyedül cselekedett – tájékoztatott a svéd rendőrség szerda reggel.

„Tizenegy ember meghalt, köztük a lövöldöző férfi” – közölte a rendőrség Örebróban, ahol Ulf Kristersson miniszterelnök megfogalmazása szerint az ország történetének legsúlyosabb tömeggyilkosságát követték el előző este.

A rendőrség nem közölte, hogy pontosan hányan sebesültek meg és mennyire súlyosan. A regionális hatóságok beszámolója szerint hat embert szállítottak kórházba lőtt sebekkel.

A svéd média azt írta, hogy a teljesen feketébe öltözött gyilkos a lövöldözés után maga ellen fordította a fegyvert.

„A lövöldözés indítéka még mindig nem ismert, de

minden arra utal, hogy az elkövető egyedül cselekedett, ideológiai indíték nélkül”

– tették hozzá. A rendőrség már korábban közölte, hogy nem terrorcselekményként kezeli a történteket.

A hatóságok házkutatást végeztek a gyanúsítottnál, de erről nem közöltek részleteket.

A rendőrség arra is felhívta a figyelmet, hogy a közösségi médiában „téves narratívákat” terjesztettek a felnőttképzési központban történtekről. „Szeretnénk világossá tenni, a nyomozati és hírszerzési információk alapján jelenleg nincs olyan értesülés, amely arra utalna, hogy az elkövető ideológiai indíttatásból cselekedett” – írta a hatóság a honlapján közzétett rövid közleményében.

Szerdán bejelentették, hogy az érintett oktatási intézmény, a Campus Risbergska a héten zárva tart. Örebróban a tragédia miatt városszerte félárbócra eresztették a zászlókat.