F1 - Baj van a Mercedes-motorokkal

Infostart / MTI
2022. szeptember 9. 10:21
Lewis Hamilton motorcsere miatt legalább 10 hellyel hátrébb rajtol.

Már a negyedik motort volt kénytelen felhasználni a Mercedes istálló a hétszeres világbajnok, Lewis Hamilton autójában. Így a brit versenyző legalább 10 hellyel hátrébb rajtolhat csak az időmérő edzésen megszerzett pozíciójához képest a vasárnapi Olasz Nagydíjon.

A német csapat csütörtökön Monzában jelentette be, hogy a 37 éves brit versenyző autójába új erőforrást kellett beszerelni, ez pedig automatikusan rajtbüntetést von maga után, mivel a szabályok szerint egy idényen belül egy pilóta legfeljebb három motort használhat el.

A minimális szankció a tízhelyes rajtbüntetés, de az is lehetséges, hogy - a változtatások mértékének függvényében - Hamilton végül csak a mezőny végéről kezdheti majd meg a vasárnapi viadalt.

A hétszeres vb-győztes brit sztár eddig ötször győzött Monzában, akárcsak a hozzá hasonlóan hétszeres világbajnok, legendás német Michael Schumacher.

Az Olasz Nagydíj időmérő edzését szombaton 16 órakor rendezik, az 53 körös futam pedig vasárnap 15 órakor rajtol.