- A holokauszttagadókat nem bünteti a Facebook
- Zuckerberg elismerte, nem tettek meg mindent
- Brüsszel megállítja Mark Zuckerberget?
- A botrányok ellenére belehúzott a Facebook
- A Facebook ellép az új európai adatvédelmi törvény elől
- Így változtat a Facebook a nagy botrány után
- A Facebook vezetője elkerülhetetlennek tartja az internet szabályozását
- Mark Zuckerberg újabb beismerést tett
A lap ídézi Mark Zuckerberg alapítót, aki azt mondja, nagyon komolyan veszik a történteket, az ügyben feljelentést tettek, a hibát elhárították.
A Facebook szerint a támadók egy olyan biztonsági hézagot próbáltak kihasználni, amely az úgynevezett "Megtekintés mint" funkcióval kapcsolatos. Ez lehetővé teszi a felhasználóknak, hogy saját profiljukat úgy lássák, ahogy az a mikroblogon mások számára megjelenik. A szóban forgó funkciót átmenetileg lekapcsolták. Egyelőre nem világos, hogy a hackerek ilyen módon hozzá tudtak-e férni az érintettek Facebook-fiókjain lévő információkhoz.
"Egyelőre nincs bizonyítékunk, ami arra utalna, hogy ezeket a fiókokat feltörték volna" - írta Mark Zuckerberg, a Facebook elnök-vezérigazgatója mikroblogján.
Ellenintézkedésként a Facebook újraindított 90 millió felhasználói fiókot, így azoknak, akik az elmúlt egy évben használták a "Megtekintés mint" funkciót, ismét be kell jelentkezniük a közösségi oldalra. A Facebook részvényei a délután folyamán három százalékot estek a New York-i tőzsdén.
A kibertámadás roppant kényes időben érte a Facebookot, amely nemrég a Cambridge Analytica adatbotrány miatt került reflektorfénybe. A brit-amerikai politikai elemző és tanácsadó cég közel 90 millió Facebook-felhasználó adatainak feldolgozásával igyekezett képet alkotni a választók politikai beállítottságáról, és ennek alapján személyre szabott üzenetekkel próbálta meg befolyásolni őket tudtuk nélkül például a Brexit-kampány idején és az amerikai elnökválasztáskor.