"Kereskedelmi téren nagyon sok dolgot tehetünk" - mondta May. A brit miniszterelnök szerdán kezdte meg háromnapos kínai látogatását egy több mint 50 fős, brit vállalatvezetőkből álló delegáció élén. A kínai kapcsolatok megerősítése különösen fontos London számára annak tükrében, hogy a Brexit révén az európai vámunióból való kilépés után Kína Nagy-Britannia meghatározó kereskedelmi partnerévé válhat.
"Úgy vélem, ez a kora tavasz új gyümölcsöket hozhat (a brit-kínai kapcsolatokban), amelyek még jobban fognak ragyogni, tekintettel a kétoldalú kapcsolataink aranykorára" - fogalmazott Li Ko-csiang.
A brit-kínai "aranykor" kifejezés Hszi Csin-ping kínai elnök 2015-ös londoni látogatása alkalmával hangzott el első ízben, és azóta szokták használni a kétoldalú viszonyra vonatkozóan.
Theresa May a közép-kínai Vuhan ipari városban tett látogatást, majd onnan Pekingbe utazott tovább, ahol csütörtökön Hszi Csin-pinggel találkozik majd. A vizit pénteken ér véget Sanghajban. Hírügynökségi jelentések szerint a kereskedelmi kérdések mellett a brit kormányfő tanácskozásain az éghajlatváltozás és az észak-koreai válság is napirendre kerül, valamint szó esik majd az emberi jogok és az egykori brit gyarmat Hongkong aktuális helyzetéről is.